banner851

banner614

Hani Pazaryeri kapatılacaktı?

Yenikent'te yaşayan vatandaşların cumartesi günleri uğrak yeri olan pazar yerinin üzerinin kapanması konusunda bir türlü çalışmalara başlanamadı.

banner619
Yerel Haber 21.06.2008, 19:01
203
Hani Pazaryeri kapatılacaktı?

Mart ayının başında DESOB ve Belediyenin imzaladığı bir protokol ile üzerinin kapatılacağı duyurulan Yenikent Pazar Yeri konusunda Haziran ayının sonu gelmesine rağmen bir gelişme gerçekleşmedi.

 

Kış aylarında rüzgar ve yağmurdan korunmak için tenteler kullanan Pazaryeri esnafı, yazın iyice ilerlemesi ile birlikte güneş ve sıcak ile mücadele etmeye başladı.

 

Kışa kadar tamamlanacağı belirtilen çelik konstrüksiyon çatıya bir türlü başlanamaması esnafın önümüzdeki kış için de umutsuzluğa kapılmasına neden oluyor.

 

Yaklaşık iki trilyon liraya mal olacak olan çelik konstrüksiyon çatı kaplaması, pazarda faaliyet gösteren esnaf, Düzce Belediyesi ve DESOB’un katkılarıyla yapılacaktı.

 

Bilindiği gibi bu amaçla bu iki kurum 10 Mart tarihinde bir protokol imzalamış, İmza töreni sırasında bir konuşma yapan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ihalenin kısa sürede tamamlanacağını, esnafın  önümüzdeki kışa kapalı Pazar yerinde gireceğini söylemişti.

Yorumlar (0)