banner851

banner614

HASAT SONU MEVLİDİ

Hasat zamanının sonu gelmesi ile Hatipli Ketenciler köyünde mevlid okundu dualar edildi. Köy muhtarı Ali Kalyon hasat zamanı sonu olması ve ölülerinin ruhlarını yad etmek için bu programı düzenlediklerini söyledi. Kalyon “ Mevlidin amacı hasat sonu ol

banner619
Yerel Haber 14.09.2013, 16:06
158
HASAT SONU MEVLİDİ


Hasat zamanının sonu gelmesi ile Hatipli Ketenciler köyünde mevlid okundu dualar edildi. Köy muhtarı Ali Kalyon hasat zamanı sonu olması ve ölülerinin ruhlarını yad etmek için bu programı düzenlediklerini söyledi.

Kalyon “ Mevlidin amacı hasat sonu olduğu için hem de köyde ölülerimizin ruhlarına bir duada bulunmak için, yad etmek için yaptığımız bir mevlid. Bu yaptığımız ilk önümüzdeki yıllarda daha geniş kapsamlı ve geleneksel hale getireceğiz. Çevre köylerden gelenlerde var” şeklinde konuştu. 

Mevlidi organize eden Sezgin Aktaş ise ilerleyen yıllarda hasat sonunu festival havasında kutlayacaklarını söylediler.

Aktaş “ Bunu ilk yapıyoruz. Ve güzel olduğunu düşünüyoruz. Bunu hatipli ketenciler olarak festival havasına sokmak ve geleneksel hale getirmek istiyoruz. Bu köyde hiç organizasyon olmadı. Konuştuk karar verdik fikirde uygun geldi. Önümüzde ki yıl daha geniş kapsamlı yapacağız”

Sezgin Aktaş önümüzdeki yıl programa Nihat Hatipoğlu'nu davet etmek istediklerini söyledi.

 

 

Haber; M.YILMAZ

Yorumlar (0)