banner851

banner614

HASTANE YERİ BELLİ OLDU

Uzun süredir daha iyi şartlarda sağlık hizmeti verilebilmesi için ilçeye kazandırılması beklenen ve geçtiğimiz aylarda yapım kararı alınan Akçakoca Devlet Hastanesi'nin yeri belli oldu. Yeni Mahalle Ketmenli Caddesi'ndeki alana yapılacak yeni hastane yerini Akçakoca Belediye 3 milyon TL kredi çekerek satın alacak, mevcut hastane yeri ise belediyeye verilecek.

banner619
Yerel Haber 05.01.2018, 16:28 07.01.2018, 11:20
6229

Sağlık Bakanlığı'ndan olur alınarak yeni bir hastane binası yapımı için yer aranan Akçakoca'da önemli bir eşik atlandı. Yeni hastanenin Yeni Mahalle Ketmenli Yolu çıkışından itibaren sol tarafta kalan bölgede yapılacağı bilgisine ulaşıldı.

Gerek çevre yolu gerekse ileride yapılması planlanan otoyol bağlantısı düşünülerek seçilen bölgede, ilk aşamada 17 dönüm bir arazinin istimlaki gerçekleştirilecek. Hastane yerinin, ileride gerek görülmesi halinde genişlemeye uygun bir yapısının olması da avantaj olarak görülüyor.

Yeni hastane yeri için borçlanma kararı alındı
Diğer taraftan Akçakoca Belediye Meclisi Ocak ayı ikinci oturumunda yeni hastane arazisi gündeme alındı. Ketmenli Caddesi'nde yapılacak olan yeni hastane yerinin satın alınmasıyla ilgili olarak belediyeden gelen İller Bankası'ndan 3 milyon TL kredi çekilmesi talebi de görüşüldü. Başkan Yemenici yeni hastane arazisinin mevcut hastane yerinin belediyeye verilmesi karşısında satın alınacağını söyledi.

Muhalefet krediye karşı çıktı
MHP'li Üye Yüksel Yılmaz ise grubu adına söz alarak, mevcut hastanenin yerinde kalmasından yana olduklarını söyledi. CHP adına konuşan Turgay Çakmak ise, kredi borçlanması nedeniyle belediye üzerinde oluşacak mali külfetin yeni sıkıntılara neden olacağını, bu miktarda bir yeni borçlanmanın büyük bir yük oluşturacağını söyledi.

3 milyon lira kredi borçlanması ile ilgili olarak meclis üyelerinin oylamasına geçildi. Muhalefet partilerinin hayır oylarına karşılık, kredi borçlanması kararı AK Partili meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edildi.

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (5)
vatandaş 4 yıl önce
1. ESKİ HASTANEYİ HANGİ MÜTAHİT YAPTIYSA BULUP CEZA VERİLMELİ
2.YENİ BİNA DEVLETE AİT OLAN UYGUN BİR YERDE YAPILMALI VE ARSA İSTİMLAK PARASI DEVLETİN CEBİNDE KALMALI
3. BUNU YAPAN TAŞERON MÜTAHİTE DE EN AZ 20-25 YIL BİNA KULLANILABİLİRLİK GARANTİSİ ŞARTNAME İLE KAYIT ALTINA ALINMALI.
Yerli 4 yıl önce
Akcakocali nickli kardeş: o binaya risk tespiti yapildi ve çürük çıktı. Yeni hastane yapılmasının sebebi budur. Bilip bilmeden provokatorluk yapma
akc 4 yıl önce
Yerli arkadaş mevcut hastaneyi yık yenisini yap veya hastahanede ki alana yeni bina yap devlet yapar hastaneyi belediye yer mi alır ilginç değil mi
akcakocali 4 yıl önce
simdiki hastanenin nesi varmis. kac yillik binaki yenisi yapiliyor. eger bunda rant varsa milletin parasini yeme varsa haram zikkim olsun. iki yakaniz bir araya gelmez insAllah.
Gelsin krediiiii 4 yıl önce
Çek babam çek ha bre kredi bunun haramlığı hiç kimsenin umrunda bile değil bu filmin birde ahiret bölümü varr.faiz faiz faiz helak olalım diye baya gayretler var .unutmayın başımıza gelen musibetler yaptıklarımız yüzünden.