banner851

banner614

HASTANE YERİ TARTIŞILIYOR

banner619

Akçakoca Devlet Hastanesine yeni bir bina yapımı için kamulaştırma ve satın alma işlemleri devam ederken hastaneye yakın bulunan 4 mahallenin muhtarları yer değiştirmeye karşı çıkıyor.

banner846
Yerel Haber 01.11.2017, 15:34 02.11.2017, 17:01
5051
banner844

Akçakoca Devlet Hastanesinin yerinin değiştirilerek Ketmenli sapağındaki yeni araziye kurulmasına hastane bölgesinde bulunan mahallelerin muhtarları karşı çıkıyor.

Yeni bir hastane binası yapımı için arazi tespit çalışmalarının tamamlanarak kamulaştırma ve satın alma işlemlerine geçildi. Yeni hastane binası için çalışmaların sürdüğü şu günlerde, hastaneye yakın olan Orhangazi mahallesi, Cumhuriyet mahallesi, Yukarı mahalle ve Hacıyusuflar mahallesi muhtarları taşınma ihtimaline karşı çıkıyor.

Hastanenin olduğu yerin yaya olarak ulaşımının kolay olmasına dikkat çeken muhtarlar, hastanenin başka bir yere yapıldığında hastaneye gidecek olan hastalar için ulaşım maliyetinin yüksek olacağını belirtiyor. 4 mahalle muhtarı, mevcut hastanenin desteklenip güçlendirilmesi yerine başka bir yere taşınmasını doğru bulmadıklarını ifade ediyor. (Akcakocagazetesi.com)

Yorumlar (5)
Hasan 4 yıl önce
Sapağa Yapılması uygun bir karar olur ayrıca mevcut hastanenin durumu içler acısı dökülüyor herkes evinin önünde ister muhtar da ne ister ?
akçakca 4 yıl önce
Ketmenli sapagina köyden gelene kadar gecen zaman ile sapak tarafina gidilicek zaaman arasinda çok fark yok. Üniversite ve yurtlardaki nufusu da hesaba katılırsa sapaga ve çevre yoluna yakn ve acil durumda duz ayak ulasilabikicek ve aynı za
Osmaniyeli 4 yıl önce
Bence Sapağa yapın.Her yerden insan gelsin.
Can . D 4 yıl önce
DOGRU BI KARAR TASINMASI LAZIM NEYE KARSILARMIS HE ONLARIN DEDIGI OLMUCEK BOSUNA
O 4 yıl önce
HECIZ RAMPASINA YAPILSA