banner614

HAVADAN GÖRÜNTÜ ALINDI

banner619

Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Düzce'nin Hava Fotoğrafları Görüntü Alımı İşleminin tamamlandığını açıkladı. Böylece Düzce Merkez, Kaynaşlı ve Cumayeri’nde kentsel alanlarda mevcut durum tespiti yapıldı.

banner846
Yerel Haber 12.08.2015, 14:00
4155
HAVADAN GÖRÜNTÜ ALINDI
banner844
Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından ihalesi yapılan ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü tarafından teknik koordinatörlüğü yürütülen Gerçek (True) Ortofoto ve Coğrafi Veri Üretim İşi projesi kapsamında; Düzce Merkez ve İlçelerinde kentsel yerleşim ve gelişim alanlarını kapsayan havadan görüntü alımı Cumayeri, Kaynaşlı ve Merkezde gerçekleştirildi.
Proje kapsamına kentlerin yerleşim ve gelişme alanlarını kapsayacak şekilde, kıyı bölgelerinde, sosyal, kültürel, sanayi ve turizm alanlarında, il, ilçe ve beldelerde yüksek çözünürlüklü ortofoto üretimi yapıldı. Böylece Haritadan bütün binaların, hatta binalardaki çarpıklaşmayı da görme imkanı mümkün hale geldi.
Düzce Merkez, Cumayeri ve Kaynaşlı’da yapılan hava çekimleri ile kentsel alanların yüksek çözünürlüklü görüntüleri elde edildi. böylece  ihtiyaç duyulan imar planları için temel altlıklar, Afet Yönetiminin ihtiyaç duyduğu temel veriler, bina envanterleri, kentlerin mahalle mahalle afet sigortalanma oranları, binalardaki kaçak katlar otomatik olarak belirlenerek bakanlığa sunuldu. 
Yorumlar (5)
wampir 6 yıl önce
Yiyiyorsa ağa mahallesinden başlayın.
Kara 6 yıl önce
Düzce spor a bağış yapmak gibi illegal yol varken, neden ters düşüyim:DDD
ismooo 6 yıl önce
Ulan bunu düzce belediyesimi söylüyor düzce spora yardım adı altında 7 bin tl bağış isterken onaylanmış ruhsatımıza bile alırken zorla para aldınız siz gidin önce merkezdeki kaçak binaları yıkın adamlar encümen üyesi diye istediklerini yapiyor
cardinalle 6 yıl önce
Havadan duzceyi izlemisiniz.hergun kacak bina yapiliyor gozununuzun onunde birsey demiyorsunuz havadanmi birsey diyeceksiniz.bos islersifir belediyecilik
AHMET SEVEN 6 yıl önce
DÜZCESPORA YARDIM YAPARIZ GÖRMEZDEN GELİRLER SIKINTI YOK:)
14°
kapalı