banner851

banner614

Haydi Çocuklar Süt İçmeye

Dünya süt günü dolayısıyla Tarım İl Müdürlüğü Rıza Malatyalı İlköğretim okulundaki ana sınıfı öğrencilerine Süt dağıttı.

banner619
Yerel Haber 27.05.2008, 12:46
200
Haydi Çocuklar Süt İçmeye

21-28 Mayıs Dünya Süt Haftası dolayısıyla Düzce Rıza Malatyalı İlköğretim Okulu öğrencilerine süt dağıtıldı.

Öğrenciler güne, Düzce İl Tarım Müdürlüğünce dağıtılan sütleri içerek başladı. İl Tarım Müdür Vekili Ayhan Ünal, Türkiye'de kişi başına süt tüketiminin gelişmiş ülkelerin çok gerisinde olduğunu belirtti.

Birçok canlının doğduğu anda aldığı ilk besinin süt olduğunu hatırlatan Ünal, büyüme ve gelişme çağındaki çocukların, gençlerin, anne adaylarının, yaşlıların, süt ve süt ürünlerini dengeli biçimde tüketmeleri gerektiğini dile getirdi.

Dünya Süt Günü'nün amacı hakkında öğrencilere bilgi veren Ünal, sütün insanın beslenmesinde en temel gıda ürünlerinden biri olduğunu ifade ederek, ''Süt ve süt mamullerinin tüketimini çocuklar, gençler ve orta yaşlılar ile bu grupların davranışlarını yönlendiren öğretmenler ile anne ve babalar oluşturmaktadır. Süt tüketmeyen insanlar sağlıklı olmazlar'' dedi.

Konuşmaların ardından, Düzce'nin Ağa Mahallesi'nde,hayırsever iş adamı 85 yaşındaki Rıza Malatyalı tarafından yapılan, ilköğretim okulundaki öğrencilere, Rıza Malatyalı ve Ünal tarafından süt dağıtıldı

banner844
Yorumlar (0)