banner851

banner614

HAYIRSEVERLER SEFERBER OLDU

Şıralık Mahallesi’nde yardıma muhtaç Yılmaz ailesinin yürek burkan dramına Düzce kayıtsız kalmadı. Haberimiz üzerine harekete geçen kamu kurumları ve Düzceli hayırseverler, yardım etmek için adeta yarışa girince cefakar anne Ayşe Yılmaz bu kez mutluluktan gözyaşlarına hakim olamadı.

banner619
Yerel Haber 18.11.2016, 09:40 18.11.2016, 11:23
3585
HAYIRSEVERLER SEFERBER OLDU

Şıralık Mahallesi’nde ikamet eden ama tepeden tırnağa her şeye ihtiyacı olan Yılmaz ailesinin zor durumuna Düzce duyarsız kalmadı. Hayırsever Düzceliler ve devlet kurumları ailenin yanında olmak için ellerinden gelen yardımı yapmaya başladı. Yılmaz ailesinin direği anne Ayşe Yılmaz’ın hüzün gözyaşları yerini mutluluk gözyaşlarına bıraktı.Yaptığımız haberin üzerine sayısız telefonla aileye ulaşarak yaralarına bir nebze merhem olmak isteyen yardımsever Düzceliler, imkanları dahilinde elinden geleni yapmak için mücadele etti.“Allah hepinizden razı olsun”
Düzce Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından odun, kömür ve gıda yardımı yapılırken Belediye Evde Bakım Hizmetleri personelleri evi temizlendi. Gözyaşlarına hakim olamayan anne Ayşe Yılmaz sadece “Allah hepinizden razı olsun” diyerek herkesi kucakladı.“Ev yaşanılabilecek bir durumda değil”
AK Parti Sosyal Yardım İşleri İl Başkan Yardımcısı Gönül Yeşilyurt ailenin ihtiyaçlarını öğrendiklerinde harekete geçtiklerini ifade etti. Yeşilyurt aile için yapacaklarını şöyle dile getirdi:“Ailenin yakıt ihtiyacı olduğunuve sobalarının çok iyi olmadığını öğrendik. Hem kömürü hem yeni sobası gelecek. Belediye temizlik işleri şu an içerde evin temizliğini yapıyor. Evin görüntülerini aldım, ihtiyaç listesini çıkaracağım. Ev yaşanılabilecek bir durumda değil. Biz elimizden ne geliyorsa ailenin ihtiyacını gidermeye çalışacağız. Her ay düzenli olarak gıda alışverişi yapılacak. Şahsi alışverişleri de yapılacak. Evin tadilatı ve sağlık kontrolleri de yapacağız.”Ailenin diğer ihtiyaçlarını gidermek için hayırseverlerin ellerinden geldiğince yardım etmeleri Yılmaz ailesini bir nebze olsun rahata kavuşturabilecek.

Yorumlar (18)
bozkurt 5 yıl önce
Allah gönlü zengin düşünceli yardımsever düzce halkından razı olsun
Özcan sezer 5 yıl önce
Allah razı olsun tüm hayırsever lere ne mutlu o aileye insAllah tüm ihtiyaç sahiplerine böyle yardım eli ulaşır
Cansu 5 yıl önce
Bizim mahalleden Allah razi olsun onlari hepimiz cok sevior deger verioruzz
Bir yolcu 5 yıl önce
Allah razi tum hayirsevenlerden.rabbim hic kimseyi yoklukla terbiye etmesin .muhtar efendi mahallene hakim olman gerekiyor .
Azra 5 yıl önce
Hertezden razi olsun
Ali 5 yıl önce
Bu konularda muhtara çok iş düşüyor, gerekirse kendi duyuramıyosa sesini basına gidecek, birilerinin gönlünü hoş tutayım diye sessiz kalmayacak, tatilde halay çekmekle olmuyor bu işler
muktar ıstıfa 5 yıl önce
muktar ıstıfa etmedımı hala
Sevgi 5 yıl önce
Etrafta bunlar gibi niceleri var..ınsallh bu yardım elleri diğerlerinede ulaşır..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın