banner851

banner955

HAYTAP: PROJENİN ZARARI OLMAYACAK!

HAYTAP Düzce Temsilciği, yaptığı basın açıklaması ile Akçakoca’nın Subaşı köyü sınırlarına yapılması planlanan Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin yapılan araştırmalar neticesinde bölgeye hiçbir zararının olmayacağına dikkat çekerek, “Hayvan, çevre ve insan sağlığı için bu derece önemli ve gerekli bir proje ivedilikle hayata geçmeli” ifadesine yer verdi.

Yerel Haber 11.04.2018, 16:05 11.04.2018, 18:30
356

Hayvanları Koruma Derneği Toplumsal Fayda ve Çevre Derneği Düzce Temsilciliği, Akçakoca’nın Subaşı Köyü sınırlarına yapılması planlanan ancak Kabalak Köyü’ne mevkii olarak daha yakın olması nedeniyle Kabalak Köyü halkının sıcak bakmadığı projeye ilişkin yaptığı açıklama ile projenin arkasında olduklarını belirtti.“Projenin hiçbir zararı yok; ivedilikle hayata geçmeli”
Dernek adına açıklamada bulunan HAYTAP Düzce Temsilciği Neşe Perihan Kulak yaptığı yazılı basın açıklaması ile şu ifadelere yer verdi:
“Köylü vatandaşlarımızın endişeleri doğrultusunda, bölgede inceleme yaptık. Olağanüstü bilgi kirliliği hakkında açıklamalar yaparak, Hayvan Rehabilitasyon Merkezinin olmazsa olmaz olduğunu, gerekliliğini anlattık. Elbette su havzalarının zarar görmesini bizlerin de istemeyeceğini, bu konuda gereken incelemeleri yapacağımız sözü vererek ayrıldık. Araştırma ve eldeki raporlara göre, sonuç olarak, su havzalarının zarar görmeyeceğini, rehabilitasyon merkezinin 16-20 dönümlük alan içinde olacağını, hayvan toplama değil, tedavi merkezi olacağını bir kez daha belirtmek görevimiz. Hayvan, çevre ve insan sağlığı için bu derece önemli ve gerekli bir proje ivedilikle hayata geçmeli, köylüler de dahil tüm bölge insanı projeye sahip çıkmalıdır. Konunun bizi ilgilendiren yönü şimdilik budur. Varsayımlar üzerine hareket değil, var olanla ilgili hareket etmemiz gerektiğini belirterek, Bakanımız Sayın Faruk Özlü’ye bir kez daha teşekkür ediyoruz.”Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (3)
kendi 5 yıl önce
evlerinize alın o zmaan hayvanları çok biliyosanız
SÜLEYMAN METE 5 yıl önce
HAYVAN SEVMEYEN İNSANIN SEVGİSİNİN SAMİMİ OLMADIĞINDAN EMİN OLABİLİRSİNİZ...
ANCAK REHABİLİTASYON MERKEZİNİN YAPILACAĞI YER ADAMLARIN ARI KOVANLARINI YERLEŞTİRDİĞİ ALAN...
ONLARI İKNA ETMELİSİNİZ...
Boğaziçi'li 5 yıl önce
Boğaziçi'nin çoğu projenin yapılması taraftarı zaten. çok az bir grup karşı çıkıyor. çıkmalarının siyasi ve şahsi meseler yüzünden olduğunu da herkes biliyor. o kadar olur. baştan bu tür kamuoyuna açıklamalar yapılsaydı belki hiç tepki olmayacaktı. Burda Siyasilerin ve ilgililerin büyük suçu var.
Yeni Sayımız