banner851

banner614

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Her gün yeşil alanların azaldığı Düzce şehir merkezine yeni bir yeşil alan kazandırılması adına kent ormanı çalışmaları başladı. Halkın kullanımına açılması için Düzce Belediyesi'ne devredilen Hastane Caddesi üzerinde bulunan Orman İşletmesi bahçesinde ahşap yürüyüş yolları hazırlanıyor. Hazırlıklara ilişkin açıklama yapan Başkan Bayram, “Tamamen yeşil alan ve park projemiz bulunuyor. Hiçbir ticari yatırım olmayacak.” dedi.

banner619
Yerel Haber 19.09.2013, 15:45
228
HAZIRLIKLAR BAŞLADI

ORMAN İŞLETMESİNDE KENT ORMANI

Düzce Belediyesi tarafından özellikle şehir merkezinde yeşil alan ve parkların arttırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Mahallelerdeki yeşil alan ve parkların yapılmasından sonra bu kez Hastane Caddesi üzerinde bulunan Orman İşletmesi bahçesinin yeşil alan olarak halkın kullanımına açılması için çalışmalar başlatıldı. Bunun için de öncelikli olarak ‘Ahşap yürüyüş yolları’ hazırlanıyor. Bunun dışında ayrıca piknik masaları da yerleştirilmeye başlandı.

BU TÜR YEŞİL ALANA İHTİYAÇ VARDI

Hastane Caddesi üzerinde bulunan ve 65 dönümlük alana sahip Düzce Orman İşletmesi bahçesindeki 11 dönümlük alan bakanlık tarafından Düzce Belediyesine devredildi. Tamamen halkın kullanımına açılacak olan kent ormanında ahşap yürüyüş yolları hazırlanıyor. Özel malzemeden yapılan yürüyüş yollarının 2 bin metrekare alanlı olacağı belirtildi. Bunun dışında da alana 30 adet piknik masası yerleştiriliyor. Sonraki aşamada ise ağaç altı aydınlatmalar yapılacak. Çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını belirten Belediye Başkanı İsmail Bayram, “Amacımız bu alanı halkın kullanımına açmaktır. Tamamen yeşil alan ve park projemiz bulunuyor. Kent ormanı niteliğinde yapacağız. Yatırımımızı buna göre hazırladık. Hiçbir ticari yatırım olmayacak. Çocuklarımız apartmanlara ve asfaltlı yollara mahkum oldu, oyun oynayabilecekleri alanlar kısıtlı. Şehir merkezinde bu tür yeşil alana ihtiyacımız vardı. Bunu sağladık.’ dedi.

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)