banner851

banner614

HECİNLERDE ORTALIK TOZ DUMAN!

Hecinler’de yine olaylı gün! Faaliyeti mahkeme kararıyla durdurulan ve bir süre önce yapılan düzenlemeyle Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından mührü sökülen katı atık depolama tesisine çöp dökmeye gelen kamyonlara geçiş izni vermeyen köylü ile zabıta ekipleri arasında arbede çıktı. Köylü ile tartışan zabıta ekipleri iddiaya göre araçlarını vatandaşların üzerine sürdü. Bir grup köylü zabıta aracının çarpması sonucu yaralandı. Bunun üzerine köylüler zabıta araçlarını taş yağmuruna tuttu. Araçların zarar gördüğü, köylünün yaralandığı olay sonrası Düzce İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir olay yerine geldi.

banner619
Yerel Haber 12.12.2016, 15:17 13.12.2016, 17:50
11042

Faaliyeti mahkeme kararıyla durdurulan ve bir süre önce yapılan düzenlemeyle Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından mührü sökülen Hecinler bölgesindeki çöp tesisi köylüyü ve belediyeyi karşı karşıya getirmeye devam ediyor.  Köylü ve zabıta ekipleri arasında yaşanan arbedede birkaç vatandaş hafif sıyrıklarla yaralanırken 2 zabıta aracında atılan taşlardan dolayı maddi hasar oluştu.İddiaya göre olay şöyle gelişti: Faaliyeti mahkeme kararıyla durdurulan Hecinler bölgesindeki çöp tesisine çöp dökmek için gelen belediyeye ait çöp kamyonlarına köylüler geçiş izni vermedi. Haber verilmesi üzerine köye gelen zabıta ekipleri ile köylüler arasında anlaşmazlık yaşandı. Köylülerin iddiasına göre, zabıta ekipleri araçlarını tesise ulaşım izni vermeyen köy halkının üzerine sürdü. Olay sırasında birkaç kadın ve erkek yerde sürüklenerek hafif şekilde yaralandı. Köylüler zabıta ekiplerine taşla karşılık verdi. 2 zabıta aracının ön camı atılan taşlardan dolayı zarar gördü.Haber verilmesi üzerine Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgeye çok sayıda ekip sevk etti. Jandarma tesise ulaşan zabıta ekiplerini koruma altına aldı.Köy halkının tesiste bulunan zabıta araçlarının çıkışına izin vermemesi üzerine Düzce İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir bölgeye geldi.Köylüyle konuşan Özdemir, taraflara yardımcı oldu.Köy halkı üzerlerine ekip aracını süren zabıta görevlilerinden şikayetçi olacaklarını ve tesise çöp dökmelerine izin vermeyeceklerini kaydederek, belediyeye sert sözlerle tepkilerini dile getirdi.
 

Yorumlar (51)
Adam 5 yıl önce
Belediyenin bu ısrarının arkasında ne var? Birine söz mü vermişler abi burası senin merak etme diye! Ulan burası 4 tane köyün ortası milyonlarca metreküp içme suyunun üzeri! Buraya bu tesise onay verenlerin ellerinden tüm yetkileri alınmalı ve yargılanmalı! Akla mantığa zarar bir ısrar bu!!!
Sabri 5 yıl önce
Veli öncelikle olayın oldugu yer yıgılca degıl DUZCE ayrıca sunu da bıl ısterım yıgılcada garıban yok RTE ye laf atanlar da geçmişine baksın...
Serkan can 5 yıl önce
Tayyip Erdoğana laf ediyom hadi vur ağzıma. Ülkeyi yaktınız.Rezalete bak yıl 2016 sorun çöp.böyle devam edin bakalım öbür seçimde oy istersiniz.
Asima 5 yıl önce
Katılıyorum sana ünü forma giyen adam zannediyo kendini adamlık insanlık böyle olmaz
veli 5 yıl önce
çöpleri getirin üvezbeline dökün.bakalım ne olacak.yada kurukavak küpler köyüne dökün.neler olacak.buldunuz garibanyığılcalıları.
çorbaci 5 yıl önce
Yaa boş,boş konuşmayin olayin Tayyip reisle nealakasi var ucbeskisi gelmisiniz biaraya dedikodu yapiyosunuz ayip bee git hdpye ver ozaman
Esin 5 yıl önce
Tabi nasrettin hoca ile ilgisi var çünkü ülkeyi o yönetiyor
Esin 5 yıl önce
Olabilir tabi ki, o da yasal olarak kurulmuş bir parti, üstelik hiç denenmemiş
duzceli 5 yıl önce
Yav zabita kim bi kere koylunun istune araba suruyo gorev alani deyil zorbami olmus bu duzce zabitalari adamlar hakli kanun karar vermis sen kafana gore devam diyosun bu tuzden keles hedef adam halkin gozunde rantci cikarci yandasci yedi sulalesi belediye etrafinde kebap yapiyo adam bosunami civilenmis o koltuğa
Hüseyin 5 yıl önce
Recep Tayyip Erdoğana laf yapanın ağzına vurucan
Esin 5 yıl önce
İşte insanların diktatörlük dedikleri tam olarak böyle bir şey
x 5 yıl önce
Bütün suc Muktarlarda yaptırmıcaklardı köylüler haklı muktar suclu kardesim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın