banner851

banner614

HEDEF SIFIR CAN KAYBI!

banner619

Plajlarda boğulma olaylarını önleme faaliyetleri kapsamında hayata geçirilen “Güvenli Sahil Düzce” Projesi toplantısında önemli kararlar alındı. Plajlarda sıfır can kaybı hedefiyle valilik bünyesinde hayata geçirilen projenin geliştirilerek sürdürülmesi kararlaştırıldı.

banner846
Yerel Haber 16.05.2017, 16:05 17.05.2017, 17:46
4570
banner844

Akçakoca’da Düzce Valisi Sayın Zülkif Dağlı başkanlığında Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup Komutanlığı koordinesinde sahil güvenlik toplantısı gerçekleştirildi. 
 
Toplantıda alınan kararla Akçakoca’daki plajlarda sıfır can kaybı hedefiyle valilik bünyesinde hayata geçirilen  “Güvenli Sahil Düzce” Projesinin, sağlanan faydaları ve vatandaşların can emniyetine yaptığı katkı göz önünde bulundurularak geliştirilerek sürdürülmesi kararlaştırıldı.
 
Güvenli Sahil Düzce” Projesi kapsamında Akçakoca Belediye Başkanlığı tarafından üstlenilen Cankurtaran organizasyonu ve bu organizasyonda kullanılan cihaz, işletim ve bakımların maddi olarak desteklenmesi, cankurtaran sayısının 15’ten 25’e çıkarılması ve cankurtaran organizasyonunda kullanılmak üzere Akçakoca Kaymakamlığı koordinesinde 2 adet jet-ski temin edilerek Akçakoca Belediye Başkanlığına teslim edilmesi istendi.
 
Yaşanması muhtemel olan boğulma olaylarına en hızlı ve etkin müdahaleyi sağlamak amacıyla Akçakoca Belediye Başkanlığı tarafından belirlenerek oluşturulacak bir koordinasyon merkezinde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 01 Haziran - 02 Ekim 2017 tarihleri arasında plajın hizmet verdiği gündüz saatlerinde 1 Ambulans ve Sağlık Ekibi bulundurulması kararı alındı.
 
Çeken akıntı konusunda vatandaşların bilinçlendirilmesinin sağlanması bu kapsamda Akçakoca Belediye Başkanlığı tarafından büyük boy çeken akıntı uyarı panolarının plajlara monte edilmesi, Çeken Akıntı el broşürleri basılarak vatandaşlara dağıtılması, Sahil Güvenlik Batı Karadeniz Grup K.lığı, AFAD ve Düzce İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince okullarda öğrencilere çeken akıntı eğitimi verilmesine devam edilecek.

Yorumlar (6)
Cakir 4 yıl önce
Sahillerde temizlik nöbetide tutsunlar. Kim kirletiyorsa yüklü para cezai islem yapsınlar. Görenlere ibret olur. Yazık güzelim sahillerde plastik siseden ve cöpten gezilmiyor
akçakoca 4 yıl önce
cankurtaranmış. 3-5 genç kopile ver motoru artistik hareketler sürat yapsın denizde. korkarım cankurtaran denizdeki başka kişilere çarpıp ölümüne sebep olmaya...
DALGA KIRAN 4 yıl önce
KARASUDA DALGA KIRAN KURULDU AKÇAKOCADA NEDEN GÜNDEME GELMİYORDA YOK CANKURTARAN 15 TEN 25 E ÇIKIYOR.CANKURTARANLARI KİM DENETLİYOR ADAMLAR KAÇ KİŞİYİ KURTARMIŞ ŞİMDİYE KADAR.
erol 4 yıl önce
bu iş cankurtaranla olmaz karadeniz burası.sayın valim dalga kıran şart.Avrupada görmüştüm dalga kıran boğulma riskini en aza indiriyor.açığa dalga kıran koyun bittsin bu iş
akçakocalı 4 yıl önce
Bakalım suriyeli ıraklı mültecilerden, magandalardan plajı nasıl arındıracaksınız .. adamları tatile göndermişler buraya. turizm işini reis bitirdi. dış ülkelerle hep muhalif. kimse turizmden bahsetmesin..
Nar çiçeği 4 yıl önce
İnşAllah dediğiniz gibi olur bakıcaz artık bu yaz ..