banner851

banner955

HEM DEVLETİN, HEM MİLLETİN EMANETİNE GÖZLERİ GİBİ BAKIYORLAR

Düzce’nin ormanları, geçmişte olduğu gibi, yeniden ona emanet. Türkiye’nin farklı bölgelerinde çıkan orman yangınları ile mücadele çalışmaları devletin tüm kurumları ile devam ederken, Düzce’den sevindiren haber geldi. Yaptığı başarılı çalışmalar ile Düzce’den, Bolu sınırlarına kadar ormanları koruyan SS. Derdin Köyü Kooperatifi Başkanı Alper Özbay, son yapılan genel kurulda, yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Yerel Haber 08.08.2021, 23:46 09.08.2021, 17:43
2449
banner986

Akdeniz ve Ege bölgelerinde çıkan orman yangınlarını söndürmek için devletin tüm kurumları seferber oldu. Farklı bölgelerde devam eden orman yangınlarını, havadan ve karadan sivil toplum örgütleri ve yöre halkının da desteği ile söndürme çalışmaları, aralıksız devam ediyor.

Geniş bir ormanlık alana sahip Düzce’de ise, ormanları korumak adına bugüne kadar başarılı bir çalışma sergileyerek dikkatleri üzerine çeken SS. Derdin Köyü  Kooperatifi’nde Genel Kurul heyecanı yaşandı.

Bugüne kadar yaptığı çalışmalar ile Düzce’den Bolu sınırlarına kadar, ormanları koruyan, bazı bölgelerde fidanlama çalışmaları yaparak, doğaya ve çevreye verdiği önemi her zaman gözler önüne seren SS. Derdin Köyü Kooperatifi Genel Kurulu’nda, Alper Özbay yeniden güven tazeleyerek, yeniden başkanlık görevini devraldı.

Yapılan genel kurulda yönetim listesi şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Asil Üyeler; Alper Özbay, Secattin Öz, Hasan Baş, Ferruh Küçükyılmaz, Serkan Argün.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (2)
smmm 1 yıl önce
söz ormanlara gelmişken ve haberde bu kadar övgü verilirken, bende özellikle odayeri-sırıkyayla-derebalık güzergahında bulunan yangın havuzlarının neden boş olduğunu merak ediyorum. uçakların su ikmali yapacağı deniz akçakoca da var. uçak gidip gelene kadar zaten her yer yanar. buralarda helikopter kullanılacağı kesin. sadece torkul göleti yetecekmi söndürmeye. acilen havuzların sayıları arttırılmalı ve en önemlisi su ile doldurulmaldır. bunun için kamuoyu gündemi oluşturulmalıdır. saygılarımla
işadamı 1 yıl önce
Bende Bölge Müdürlüğü kurulduda bölge müdürü atandı zannettim.Tam da Düzceli işi haber olmuş:)
31
açık