banner851

banner614

HEMŞİREYE YUMRUKLU SALDIRI

Türk Sağlık Sen Düzce Şubesi Başkanı Ekrem Çavuş, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde çalışan bir hemşirenin hasta yakını tarafından şiddet görmesine tepki gösterdi. “Bu barbarlığı yapana ne olacak merak ediyoruz” diyen Çavuş, gereken cezanın verilmesini istedi.

banner619
Yerel Haber 18.01.2018, 13:52 18.01.2018, 15:35
4186

Türk Sağlık Sen Düzce Şubesi Başkanı Ekrem Çavuş, Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde görevli hemşirenin çocuğunu tedaviye getiren kişi tarafından yumruk atarak darp edilmesine ateş püskürdü.

“Yumruk atıp, tehdit etti”
Sağlık çalışanlarının şiddete uğramadığı bir günün olmadığını kaydeden ve durumun artık tahammül edilemez bir noktaya geldiğini kaydeden Çavuş, yaşanan olayı şu sözlerle anlattı:

“Bu durumun son örneklerinden biri de Üniversite Hastanemizde yaşanmıştır. Çocuğunu tedaviye getiren insanlıktan nasibini almamış bir şahıs, çocuğuna şifa veren ellere teşekkür edeceği yerde, doktorumuzun reçetesinde yazdığı iğneyi yapan hemşire arkadaşımıza yumruk atarak darp etmiştir. Tehditlerde bulunmuştur. Hemşire arkadaşımıza geçmiş olsun diyoruz. Umarız kendisi yaşadığı bu korkunç olayı bir an önce atlatır, iyileşir.”

“Bunlara gerekli ceza verilmezse büyük sonuçlara yol açan olaylar yaşanacak”
“Bu barbarlığın cezası ne olacak?” diye soran Çavuş, şöyle konuştu:

“Ne ceza çekersem razıyım seni döveceğim gibi bir pervasızlıkla hakaretlerde bulunup hemşiremizi darp eden bu insanlıktan nasibini almamış kişi tutuklu yargılanacak mı yoksa yaptıklarından sonra elini kolunu sallaya sallaya gezecek mi hep beraber göreceğiz. Uyarıyoruz bu tiplere gerektiği cezalar verilmez ise Allah korusun daha büyük sonuçlara yol açacak olaylar yaşanacaktır. O zaman bunun hesabını kim nasıl verebilecektir.”

“Acil tedbirlerin ve ağır yaptırımların süratle hayata geçmesini istiyoruz”
Son olarak yetkilileri, sağlık personellerine sahip çıkın, çağrısında bulunan Çavuş, şu ifadelerde bulundu:

“Çünkü şiddetin artık insan yaşamına kasteden saldırıya dönüşmeye başladığı hastanelerde bir kez daha görülmüştür ki, personel can güvenliğinden yoksun bir şekilde hizmet sürdürmektedir. Artık herkes şapkasını önüne koyup bu sorunun çözümü için bir adım atmalıdır. Bir an önce sağlık kurum ve kuruluşlarında gerekli önlemler alınmalıdır. Güvenli ve huzurlu bir yerde görev yapmak sağlık çalışanlarının hakkıdır. Yöneticilerimiz bu konuda duyarlı olmalı, çalışanlara yapılacak bu tür saldırıların önüne geçmek veya bu saldırıları engellemek için gerekli önlemleri almalıdırlar. Önce çalışan demeliler ve çalışanların sorunlarını çözmelidirler. Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddettin sona erdirilmesi için yapılması gereken acil tedbirlerin ve ağır yaptırımların süratle hayata geçmesini istiyoruz.”

Haber: Ö.YILMAZ
banner844
Yorumlar (54)
sağlıkçı 4 yıl önce
düzce ile aynı nüfusa sahip illerin sağlık personeli neredeyse 3500 civarındayken, düzcede 2300 civarı sağlık çalışanı var. elinizi vicdanınıza koyun lütfen
NESİL 4 yıl önce
Ülke olarak cok kötü günler yaşıyoruz.çogumuzun psikolojik sorunları var. Ekranda savaş görüntüleri ,bitmek bilmeyen koşturmalar,olduğumuzdan fazla görünme cabaları.hoş görü veAllah sevgisi ,merhametten uzaklaşmamız daha sayayımmı canlar....
AsiŞah 4 yıl önce
" T.KESİNLİKLE DOĞRU SÖYLÜYORSUN "

. :
Olaylara bir de şu açıdan bakın; Bolu'ya gidin, hastanedeki muameleyi görün. Otelde sanırsınız kendinizi. Düzce'nin özel dahil hiçbir hastanesinde böyle bir hizmet yok... Hepsini katmıyorum tabiki.
işine bak cadimm 4 yıl önce
bankada vergi dairesinde kimsenın gıkı çıkmaz.Hastanede Evde pısırık olanlar aslan kesilir.Benim vergimle çalışıyosun demezmi birde.Kaç para vergi veriyosun ben vereyim sus diyesi geliyor insanın.
Memur 4 yıl önce
Yazık günah ya biraz empati yapın lütfen.
hemşire 4 yıl önce
yapılan olaayı şiddetle kınıyorum...
T. 4 yıl önce
Olaylara bir de şu açıdan bakın; Bolu'ya gidin, hastanedeki muameleyi görün. Otelde sanırsınız kendinizi. Düzce'nin özel dahil hiçbir hastanesinde böyle bir hizmet yok. Dayağı tasvip etmiyorum ama tek açıdan bakarsanız fotoğrafı net göremezsiniz.
Saygıdeğer T. 4 yıl önce
Boluya bir gidin Bolunun nüfusu Kaç ? Hastane sayısı kaç ? Kişi başına düşen Doktor ve hemşire sayısı kaç ? bunu bir öğrenin ve sorun neredeymiş anlarsınız umarım,Düzce de çalışan sağlık personeli Ülkemizin en ağır şartlarında görev yapıyor bunu anlamak için dediğin gibi Boluya gidip işin aslını öğrenmeniz yeterlidir.
Yanliş 4 yıl önce
İdrak edemiyorum şu durumu birine şiddet ne demek ya ne hakla?o sana bağırdıysa sende bağır.şiddet asla kabuledilemez,böyle davranan insanlarisoyutlayin toplumdan hakli cikarmayin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın