banner851

banner955

HER AKŞAM EVLERİNDEN ALINIYORLAR

Bolu Belediyesi 11 ayın sultanı Ramazan'da engelli vatandaşları unutmadı. Engelsiz Taksi'yi yalnız yaşayan ortopedik engellilerin hizmetine sunan belediye, onları evlerinden alarak aşevindeki iftara getiriyor.

Yerel Haber 29.05.2017, 13:54 29.05.2017, 16:11
3778
Hayırsever vatandaşların da destekleri ile iftar verilen Bolu Belediyesi Aşevi'nde bu Ramazan, ortopedik engelli vatandaşlar da unutulmadı.

Ramazan ayında her gün 2.500 kişiye iftar verilen Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisleri’ne bağlı aşevinde, yalnız yaşayan ortopedik engelliler de her gün iftar yemeğine katılıyor. Sosyal belediyeciliğin en önemli örneklerinden olan "Engelsiz Taksi", Ramazan ayı boyunca engelli vatandaşların iftara katılması için hizmette olacak. Her akşam Bolu Belediyesi’nin Engelsiz Taksi hizmeti ile engelliler, evlerinden alıp iftara getiriliyor. Özellikle yalnız yaşayan yaklaşık yirmi beş kadar ortopedik engelli vatandaş, belediyenin bu uygulamasından memnun olduklarını ifade etti.

Öte yandan Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü, Ramazan ayında aşevinde günlük olarak iftar verirken, Bolu Kent Meydanı’nda da Ramazan ayının ruhuna uygun ilahi, ney dinletileriyle güzel bir Ramazan geçirilmesine imkân sağlıyor.
banner844
Yorumlar (7)
haribo 6 yıl önce
düzcede öyle yapyor.Surielilere belediyenin önunde oturanlara anıtparkda kız peşinde gezenlere bolbol doğuran kadınlara çadır kurdu..Daha ne yapsın..Aile belediyesinde ailecek bunları yapıyor.
sen düzcesin 6 yıl önce
sen düzcesin... küçük düşün... bünyeyi fazla yorma.. fındığın kilosu kaç para ona bak gerisi hikaye
reisin arkadaşı 6 yıl önce
düzcedemi.. bırak evden alınmayı, sakat haliyle yemek kuyruğuna girmek zorunda kalabilir.
Düzce sandım 6 yıl önce
Helal olsun böyle şeylerde yapıyorlar, hiç beklemezdim diyecektim.Ama gel görki yanılmamışım yapan bolu belediyesi..
Aa 6 yıl önce
Düzceli'ye; kesinlikle haklısın. İzzet Baysal hizmetleriyle anılırdı. Düzce'dekiler de arabalarla, kanalizasyonla anılıyor.
düzceli 6 yıl önce
Heee Düzce... Bolu İzzet Baysalı yetiştirdi, sen ne yetiştirdin???