banner851

banner614

HER CUMA ŞEHİTLER İÇİN MEVLİD-İ ŞERİF

banner619

Düzce’de yetişen hafızlar artık her cuma günü Şehir Mezarlığı’nda bulunan Şehitlik Camii’nde şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okuyor. Düzce Belediyesi ve Düzce İl Müftülüğü işbirliği ile hayata geçirilen proje kapsamında bugün ikinci kez düzenlenen etkinlikle, şehitlerimizin ruhuna Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

banner846
Yerel Haber 30.03.2018, 17:09 30.03.2018, 17:56
683
banner844

Düzce Belediyesi ve Düzce İl Müftülüğü anlamlı bir projeye imza attı. Düzce’de artık her Cuma günü Şehir Mezarlığı Şehitlik Camii’nde şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Mevlid-i Şerif etkinliği düzenleniyor.

Düzce İl Müftülüğü tarafından zaman zaman gerçekleştirilen etkinliğin her hafta Cuma günü Düzce Belediyesi’nin de katkılarıyla yapılması konusunda İl Müftüsü Selami Emen ile görüşen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın talimatı ile 2 haftadır Şehitlik Camii’nde gerekli hazırlıklar yapılıyor.

Etkinlik kapsamında Düzce’de hafızlık eğitimi gören öğrencilerle Mevlid-i Şerif programı ile hatim yaptırılıyor. Şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim okunan ve dualar edilen etkinlik, öğrencilerin bilgilerini pekiştirmesine de vesile oluyor. Bugün ikincisi düzenlenen etkinlik vatandaşlardan da büyük ilgi görüyor. Hafız Hasan Kur’an Kursu, Düzce İmam Hatip Okulu ve Aydınpınar Kur’an Kursu’ndan 30 hafız öğrencinin Kur’an tilaveti ile düzenlenen program her Cuma düzenli olarak gerçekleştirilecek.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (2)
Murat paşa 3 yıl önce
Belediyenin yapmış olduğu en güzel işlerden biri emeği geçen ve okuma yapan çocuklarımıza Allah sağlık versin
Egitim şart 3 yıl önce
Gayet güzel bir program emeği geçen herkese teşekkür ederiz