banner851

banner614

HER KIŞ DEĞİŞMEYEN ŞİKAYET!

Her yoğun kar yağışında olduğu gibi bu kış da Düzce Belediyesi, kaygan kaldırımlar yüzünden eleştirilerden nasibini alıyor. Kaldırımlarda düşme tehlikesi yaşayan yayalar, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay'a seslenerek, mermer taşların bir an önce kaldırılmasını istedi.

banner619
Yerel Haber 06.12.2017, 13:23 07.12.2017, 17:02
4820

Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı ile birlikte şehir merkezinde yol ve kaldırımların açık tutulması için çalışmalar sürerken, yayalar bir kez daha kaldırımların kayganlığından şikayet ediyor.

Kar yağışından önce mücadele çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Hiçbir mağduriyet yaşanmayacak!' diyen Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, her kış döneminde çalışmaları yetersiz bulunan belediyenin bu sefer hızlı müdahale ile işin altından sorunsuz kalkmasını hedefledi ancak konu kaldırımlar olunca eleştiri yağmurundan kurtulamadı.

Eski Başkan Mehmet Keleş'in ilk başkanlık dönemi olan 2004-2009 yılları arasında Düzce'ye kazandırılan mermer kaldırım taşları yüzünden bu son kar yağışında da düşme tehlikesi yaşayan yayalar tepkilerini Öncü Haber mikrofonu aracılığıyla dile getirdi. Kaldırımlarda yürümekten korkar olduklarını belirten vatandaşlar, yıllardır tepki gösterilmesine karşılık neden bu taşlardan vazgeçilmediğini sorguladı.

"Her şeyi yapabiliyorlarsa bunu da değiştirsinler"
Gül Çetinkaya isimli vatandaş, tepkisini şöyle dile getirdi:

"Kaldırımlardan memnun değiliz. Siz memnun musunuz? İlk zaman yapıldığında herkes kayıp düştü, orasını burasını kırdı biliyorsunuz. Bir önceki başkanın yapmış olduğu rezillikler bunlar. Adam resmen bizi mezarlığa gömmüş gibi. Her yer mermer. Hala daha kayılıyor. Bir sıkıntı var mı? Çok büyük bir sıkıntı var. Değişir mi? Tabii ki değişir. Her şeyi yapabiliyorlarsa bunu da değiştirsinler. Yeni belediye başkanı bunlara da bir el atacaktır inşallah."

"Başka taş döşensin"
Emirhan Boz ise "Siyah olanlar çok fazla kayıyor. Genel olarak herkes düşüyor. Biz de şahit oluyoruz. Gelirken ben de düştüm. Onlar kalksın yerine başka taş gelsin istiyorum." 

Öte yandan gelen yoğun şikayetler üzerine daha kullanışlı hale getirilmesi amacıyla geçtiğimiz yıllarda uygulanan 'tırtıklama' yöntemi de çözüm olmadı. Mevsimin ilk kar yağışında yine aynı isyan sesi yükseldi: "Kaldırım değil, buz pisti!"

Haber: C. ÜSTÜNER 


 
banner844
Yorumlar (17)
İsa ÖZDOĞAN 4 yıl önce
Sayın belediye baskanimiz kaldırım kenarındaki su birikintilerinede bi çare bulun lütfen
Abbas 4 yıl önce
Sayın Düzce Belediye Başkanı Göreve buradan başlamalıydı.Kar yağmadan önce
HAKKI 4 yıl önce
TIRTIKLAMA :) ABİ DEVLETİ İYİ TIRTIKLAMIŞ KELE(K)Ş KALDIRIMI TIRTIKLASA NE YAZAR. TIRTIKLAYAN TIRTIKLAYANA VALLA. OLAN GARİBİM TERTEMİZ YÜREKLİ EMEKÇİ KARDEŞLERİMİZE OLUYOR. PARASI GİDENDE KALDIRIMDA KAYIP DÜŞENDE AYNI EMEKÇİLER..
Nur 4 yıl önce
Bu kaldırımlar hangi zihniyetle yapılmış anlamış değilim bırakın kar yağmasını esnaf dükkanının önünü yıkadığında ıslanınca kayan kaldırımlarımız var bunun için tebrik ediyorum. Ama neolacak devletin ve milletin parası çok yenisi yapılır.
reisin arkadaşı 4 yıl önce
MICIR DÖKÜN HERKES RAHAT ETSİN
Nur 4 yıl önce
Bu kaldırımlar hangi zihniyetle yapılmış anlamış değilim?bırakın kar yağdığında kaymasını,esnaf dükkanının önünü yıkadığı zaman ıslandığında bile kayan kaldırımlarımız var.ama tabi nasılsa devletin vatandaşın parası çok ya sökülür yenisi y
Mehmet 4 yıl önce
Ne demişti Keleş; "taş kaymıyor, kar kayıyor". Kar yağmasa sorun olmayacak.
başgan 4 yıl önce
Dua et yürümeyi bilmiyorsunuz dememiş :))
nsm 4 yıl önce
bunlar milleti, altina alacaklari arabadan az düsünen arkadaslardir, millet bunlari koltuklarina rasiyan bir aractir dedik, inanmadiniz. birgün göreceksiniz bu gercegi ama cok gec olacak.
nsm 4 yıl önce
köfteci'ye: ben gelsem, önce Allah'in sana verdigi aklini kullanmani saglamaya calisirim ki bana bu konuda ihtiyacin kalmasin. dogruyu ondan sonra artik sen kendin bulabileceksin.
köfteci 4 yıl önce
sen gelsen naapcan acaba merak ettim...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın