banner851

banner614

HER YIL SAYILARINDA ARTIŞ GÖZLENİYOR

Özellikle hava kirliliğinin artması ve sıcak havaların her yıl artış göstermesi zaten ülkede ve Düzce’de yüksek oranda bulunan o hastalığın daha da artmasına neden oluyor.

banner619
Yerel Haber 21.07.2018, 13:27 21.07.2018, 18:33
1634

Yıldan yıla artış gösteren şeker hastalığı konusunda uzmanlardan çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Türkiye’de havası temiz tek il Artvin olurken bunun dışındaki diğer illerde sanayi fabrikaları, egzoz dumanları gibi nedenlerden dolayı hava kirliliği dikkat çekiyor.

Düzce’de de hava kirliliğinde artış gözlenirken buna bir de sıcak havaların yıldan yıla artması da eklenince zaten sayıları sürekli artan şeker hastalığının daha da artmasına neden oluyor. Hava kirliliği ve sıcak havalar bu hastalığın çıkmasında en önemli etken.

Uzmanlar, hava kirliliği üzerine vurgu yaparken şeker hastalığı başta olmak üzere diğer önemli hastalıkların da çıkmasına neden olduğunu ifade ediyor. Vatandaşların hava kirliliği ve sıcak havalara dikkat etmesi gerektiği de vurgulanan konular arasında yerini alıyor. 

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (3)
Osman 2 yıl önce
Metek tokide oturuyorum. Sabahları arabamın camında sarı/krem renkli kılcal tozlar görüyordum. Bir sabah elimle camdan sıyırdım. Bu kılcal parçalar 1-2 mm boyundaydı. Muhtemelen bir kereste veya laminattan çıkan silme tozu gibiydi. İzlemeye başladım. Her sabah böyle. Tahminimce yakınlardaki bir fabrikadan havaya bırakılıyor. Astım hastaları ve çocuklar için çok tehlikeli. Yetkilileri göreve çağırıyorum. Lütfen araştırınız. Lütfen...
doldurun fabrikaları 3 yıl önce
düzce asla sanayii için harcanmamalı.her siyasiye fabrika isteriz derseniz çukurda olan düzcenin kirli havası bitmez.buraya tarım turizm olur.toprağımız betona teslim oluyor.ülkemizde zaten az olan yeşili iyice yokediyoruz.
Yazık 3 yıl önce
Düzceden bir cacık olmaz. O pis havayı solurlar cöpü dökecek yer bulamazlar dere nehir kenarına dökerler asar deresini eftenıyi karduzu melen dere yataklarını piknik alanları yapmazlar düzce merkezde yeşil alanları artırmazlar trafik sorunu cözmezler hala cevre yolları acılacak 18 uygulanan hazır imar yollarını acmazlar öztürkler hal kavşagını olinpiyat kavşagı buraların yogunlugunu ayarlamazlar güya coban dalgıc yapıldı ne işe yaradı hala trafik yogun oluyor düzcede insan saglıgına önem y