banner851

banner614

HERKES ŞİKAYETÇİ

banner619

Düzce şehir merkezinde yaşayanlar yaklaşık bir aydır geceleri nefes almakta zorlanıyor. Şehre geceleri kabus gibi çöken kokunun adresi ise belli değil. Herkesin şikayetçi olduğu koku için vatandaşlar, yetkililerden duyarlı olmalarını beklerken gerekeni yapmayanları ve kokuya neden olanları Düzce’nin havasıyla oynamakla suçladılar.

banner846
Yerel Haber 11.08.2015, 12:33
7460
HERKES ŞİKAYETÇİ
banner844
Düzce’de geceleri şehre yayılan koku vatandaşta huzur bırakmadı. Son bir aydır geceleri geniz yakan türden olan kokunun neden kaynaklandığını bilemeyen vatandaşlar, sağlıklarının bozulmasından endişe ediyor. Rüzgar nereye eserse orada etkili olan acı ve keskin koku yüzünden kapı ve pencere açamapdıklarını ifade eden vatandaşlar, kokudan herkesin şikayetçi olduğunu durumu yetkililere ilettiklerini söylüyorlar.
 
Kokunun en çok hissedildiği yerlerden biri olan Uzunmustafa Mahallesinde ikamet edenler, yalnızca geceleri hissedilen kokunun özellikle gece yarısına doğru başladığı ve sabahın ilk saatlerine kadar etkili olduğunu söyledi.Bakır için kablo ya da çöp yakıldığını düşündüklerini ifade edenler, Düzce Valiliğine çok sayıda resmi dilekçe verdiklerini, ilgili makamların bu konuda sürdürdüğü çalışmaların hangi aşamada olduğunu bilmediklerini belirttiler. Düzce’nin havasıyla oynandığını aktararak tepki gösteren mahalleli, kokunun insanlar arasında sürekli konuşulduğunu,  koku yüzünden vatandaşların evlerinde arabalarında yangın olduğu endişesini sürekli yaşadıklarını paylaştılar.

Öte yandan konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Çevre ve Şehicilik İl Müdürlüğü Yetkilileri, bu konuda aldıkları ihbarları dikkate alarak çalışmalara başladıklarını, konunun takipçisi olduklarını söylediler.  

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (33)
VATANDAŞ 6 yıl önce
BU HABERİN YAYINLADIĞI GÜNDEN BERİ EVLERİMİZE ARTIK OKSİJEN GİRMEYE BAŞLADI.ÖNCÜ HABERE VE İLGİLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM.BİR DAHA BU DURUMLA KARŞILAŞMAMAK UMUDUYLA.DÜZCE SAHİPSİZ KALMASIN..İNSANLARI ZEHİRLEMEK, KANSER YAPMAK KİMSENİN HAKKI DEĞİL .
Ah bide bana sorun? 6 yıl önce
Çay Mahallesi ve ağaköy arasındadaki boş arsalarda sabaha kadar kablo buzdolabı ve bir çok şey yakıyolar resmen ortalığı kara duman kaplıyor
hayrettin 6 yıl önce
Aynı kokudan bende şikayetçiyim kışın olsaydı çevreciler kömür kokusu araştırması yapıyorlardı bu koku ondan aşağı deyil bukadar şikayet var neden araştırmıyorlar takip etmekle olmaz tabi bulunursa birilerin rahatı kaçacak galiba.
tamirci 6 yıl önce
boşuna koku aramayın gelin kücük melen köprüsüne bakın cöplükt ne yanıyor
tavuk 6 yıl önce
tavuk çiftliklerinden geliyordur o koku.
ugur 6 yıl önce
aynı koku memursen sitesinede fazlasıyla geliyor.2 yıldır yaz ayları geceleri oluyor.bir gece aracıma atlayıp araştırdım.küçük melen koku başlangıç yeri.ilgililere duyrulur
cecer 6 yıl önce
melende yakılan çoplerve pilastiklerin kokusu bu koku zabıta araştrsn ama belediyeninn ihmalligi
Esnaf 6 yıl önce
Beyler bakanliga yzi yzin bkin ozaman nasil czuluyooo greceksinizzz bn yzdimm szde yzin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
28°
az bulutlu