banner851

banner955

HERKESİN GÖZÜ BAŞKANLIKTA

Aday bolluğu yaşanan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri'nde neredeyse herkes başkanlığa talip ama kimse 'Ben o koltuğu istiyorum' demiyor. Gönlünde başkanlık yatmasına karşılık hiçbiri proje açıklamıyor, fikir ortaya koymuyor, çözüm üretmiyor! TSO'nun "aidat alan bir kuruluş" imajından sıyrılması ve Düzce'ye katkı sağlaması beklentisinin aksine gözünü koltuğa dikenler, konu vaat olunca adeta sessizliğe gömülüyor.

Yerel Haber 14.03.2018, 16:48 15.03.2018, 18:19
1754
banner1032

Hepsi başkanlığı istiyor, kimse açıklamıyor
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri yaklaşırken, neredeyse her komitede başkanlığı gözüne kestiren isimler olduğu biliniyor. Ancak kimse çıkıp 'Ben başkanlığa talibim' açıklaması yapmıyor. Kapalı kapılar ardında hesaplar yapıladursun konu proje üretmek olunca talipliler sessizliğe bürünüyor.

Kıran kırana geçecek
Liste savaşları nedeniyle kıran kırana geçmesine kesin gözüyle bakılan seçimlerin Düzce'nin kaderini de etkileyecek olması koltuğa gelecek isimlerin titizlikle seçilmesi gerektiğini ortaya koyuyor. Önce komitelere seçilmesi gereken adaylar, şu günlerde kapı kapı dolaşarak bol bol sohbet ve istişare yaparken, proje açıklamıyor, fikrini paylaşmıyor.

Düzce'ye ne fayda sağlayacaklar?
Son yıllardaki durgun yönetim tarzı nedeniyle "Aidat alan bir kuruluş" olmaktan öteye gidemediği eleştirileri yapılan odanın artık asli görevi olan Düzce sanayisini daha iyi noktalara taşımak için çaba göstermesi gerekiyor. Koltuğa oturacakların, artık odayı iç çekişmelerle kısır bir döngüye sokması değil, iş dünyasının sorunlarına odaklanması bekleniyor. Ancak gözünü yönetim kurulu ve meclis başkanlığına dikenler, TSO'ya ve Düzce'ye ne fayda sağlayacaklarını hala açıklamıyor.

Odaya yeni bina hala kazandırılamadı
Yine eski TSO Başkanı Metin Büyük zamanında ödüllü bir proje yarışması düzenlenen yeni TSO hizmet binası konusunda uzun süredir bir arpa boyu yol alınmaması da yeni yönetimin önünde duran temel sorunlar arasında bulunuyor. Hastane Caddesi üzerinde yeri hazır olan TSO binası için söz konusu alana 'maddi' gerekçelerle yıllardır tek kazma vurulmadı.

Hiçbir çalışma ya da çözüm ortaya konmuyor
Özel sektörü Ankara'da temsil eden önemli bir mesleki kuruluş olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nı yönetecek kişilerin, üyelerinin mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, Düzce'nin kalkınması, ekonomisinin gelişmesi için gerekli çalışmaları yapmak için ter dökmesi gerekirken, şuandaki proje sessizliği 'Yine her şey eskisi gibi olacak' görüşünü ön plana çıkartıyor.

"Projeni açıkla, koltuğa otur"
Hizmet sektörlerin gelişmesine yönelik projeler üretmesi ve iş insanlarının sorunlarına çözüm bulması gereken Düzce TSO'nun yeni yönetiminin kimlerden oluşacağını belirleyecek seçimler için geri sayım sürerken, artık "Projeni açıkla, koltuğa otur" düşüncesinin hakim kılınması gerektiği sık dillendiriliyor.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (11)
odaya yeni bina 5 yıl önce
odaya niçin yeni bina yapılsın?
oda mevcut binasında çok mu faydalı oldu,
arkadaş a101 sayısı düzce 120 yi buldu
bim 80 ni geçti şok 50lerde geliyor ,
düzceli esnafa banka kredisi yok esnaf kefalet 50türlü belge kefil ister
kgf çıkar sahtekarlar sırf patlatmak için kullanır.
esnaf odalarından bir esnaf ziyareti olmaz. olsa da belli kişilere gidilir
oda ne çalışması yaptı ki . yerli esnaf aidatını ödeyemiyor önce aidat için esnafa bütçe oluşturun...NOKTA.
Oz duzceli 5 yıl önce
Herkez yolunda
ÜYE 5 yıl önce
Bence en büyük proje eski yönetimdekilerin tekrar aday olmamaları eğer Düzcemize gercekten iyilik yapmak istiyorlarsa kabus gibi çöktükleri o koltukları boşaltsınlar..
TOBB VE AT KURULUŞLARI NE 5 yıl önce
tobb, tso, esnaf odaları neiş yapar.
1.kendi çalışanlarına istihdam.
2.seçim yapar ve hemen seçimden sonra gelecek seçim için çalışmalara başlar.
3. yerli üretim ve sermayeyi zayii etme için elinden geleni yapar.
4.yabancı sermayeye destek ve yalakalık.
5.cep doldurma.
6. ve çok ciddi bir sosyal aktivite.
"minik esnaf kendini gözden geçirsin" ekonomik yapı ve politikalar değişiyor. yarınlar büyüklerin olacak.
Vatandaş 5 yıl önce
maalesef artık seçimde yapmıyorlar yeni adı GENEL KURUL oldu arada çaktırmadan oylatıp seçiliyolar MUSTAFA KAYIKÇI VE ERTAN TAŞLININ yeni taktiği..
Hasan Kayalı 5 yıl önce
Ticaret ve Sanayi odaları ne iş yapar. Mevcut ve eski Ticaret odası yönetim ve meclis başkanları çıkıp anlatsınlar kamu oyu bilsin. Ticaret erbabına faydası yoksa kapatalim bu kavgada birsin.
İrfan Dursun ( istemeyere 5 yıl önce
Bukadar sığ bir seçim olur mu !? Fikir yok proje yok , vizyon yok ! Eee .. neden aday oluyorsun arkadaş ozaman ? Yoksa bu bir gövde gösterisi mi ?
Bu durumu takip edelim !!
Aa 5 yıl önce
Sektör temsilcileriyle toplantılar düzenlenecekti... Sektörün sorunları irdelenip çözüm sırasına alınacaktı... Düzce, tekstil fabrikalarından ibaret değil...
YIĞILCA 5 yıl önce
AİDAT ÖDEYELİM HİZMET ALALIM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18
kapalı