banner851

banner614

HEYELANDAN SON ANDA KURTULDULAR

banner619

Gölyaka’nın Güzeldere orman yolunda meydana gelen heyelan nedeniyle yol trafiğe kapandı. Heyelan anında oradan geçmekte olan bir vatandaş Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderdiği görüntüde, “Biz son anda kurtulduk, burada hiçbir güvenlik önlemi yok” diye yakındı.

banner846
Yerel Haber 16.06.2018, 11:06 17.06.2018, 16:01
2856
banner844

Sık sık heyelanın yaşandığı Gölyaka’dan bir haber daha... Şehir merkezi ile Gölyaka arasındaki ulaşımı sağlayan Güzeldere Orman Yolu Toptepe mevkiinde dün akşam saatlerinde heyelan meydana geldi.

Heyelan anında bölgeden geçmekte olan bir vatandaşın Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na gönderdiği görüntüde toprağın heyelan nedeniyle kayması sonucu yolu kapattığı görüldü.
Yaklaşık 1 aydır 3.kez yaşanan toprak kayması olayından dolayı yaşadığı tedirginliği anlatan vatandaş, “Üstelik alınan hiçbir can güvenliği yok. 1 kilometre sonrasında Toptepe olduğu için bayram nedeniyle birçok insan restorana gidiyor. Biz son anda kurtulduk. Yol şuan kapatıldı ama burası en işlek yol aşağısı Efteni Gölü’nden giden yol. Tüm Gölyaka otobüsleri oradan gidiyor ve çok işlek bir yol” ifadesinde bulundu.

Şimdi ise yetkililerde bölgede bir an önce önlemlerin alınması için çalışma başlatılması bekleniyor.

Haber: Ö.YILMAZ

 

Yorumlar (2)
Halk 3 yıl önce
Bir millet vekili oranin ormaninin maktasinida alsaydi sıcak asfalt dökülürdü
Nihat 3 yıl önce
Köy yolundan gidin!tek yol orası değil
23°
açık