banner851

banner614

HIDIRELLEZ ETKİNLİĞİ

Çilimli’de 4 köyün ortaklaşa katılım sağladığı Hıdırellez etkinliği yapıldı. 15.’si düzenlenen geleneksel etkinlikte Mevlid-i Şerif okundu.

banner619
Yerel Haber 11.05.2014, 15:45
174
HIDIRELLEZ ETKİNLİĞİ

Fideni Divanı Mezarlık ve Cami Yaşatma Güzelleştirme Derneği tarafından organize edilen ve Kuşoğlu Köyü, İshaklar Köyü, Alacamescit Köyü ve Dikmeli Köyü muhtarlıklarının ortaklaşa tertip ettiği geleneksel Hıdırellez etkinliği Çilimli’de yapıldı.

 

 

 

Koca Mezarlıktaki Kadim Cuma Camii’nde mevlid programı gerçekleştirilirken, kadınlar mezarlıklarda Kur’an-ı Kerim okudular. Düzce İl Müftülüğü tarafından vaaz verilirken etkinliği katılanlara da yemek ikramı yapıldı.
Fideni Divanı Mezarlık ve Cami Yaşatma Güzelleştirme Derneği Başkanı Mustafa Çetin geleneksel hale gelen ve 15.’si organize edilen etkinlik hakkında bilgiler verdi.

 


Çetin, “Bu mevlidin amacı Hıdırellez etkinliği olarak meftalarımızın ruhuna Fatiha okumaktır. Tüm masrafları 4 köy birleşerek beraber karşılıyoruz. Genelde 8000 civarında katılım oluyor ama bu sefer hava muhalefeti nedeniyle beklentimizin altında katılım oldu.” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

banner844
Yorumlar (0)