banner851

banner955

Hilmi Çilingiroğlu Huzurevi 24 Kasım'da açılıyor !

Kalıcı işyeri iken tadilatlarla lüks bir Huzurevine dönüştürülen Hilmi Çilingiroğlu Huzur evi 24 Kasım'dan itibaren konuklarını ağırlamaya başlayacak.

Yerel Haber 18.11.2008, 17:33
478
Hilmi Çilingiroğlu Huzurevi 24 Kasım'da açılıyor !
banner1032

Yeni Kent 14. Bölge'deki Kalıcı işyerlerinin yeniden restore edilmesi ile faaliyete sokulan Hilmi Çilingiroğlu Huzur evi 24 Kasım'dan itibaren konuklarını ağırlamaya başlayacak.

Kalıcı işyerleri olarak inşa edilen binalar, 2007 yılından bu yana yapılan tadilatlarla lüks bir Huzurevine dönüştürüldü. 24 Kasım'dan itibaren Huzurevinde kalmaya başlayacak olan yaşlılar için hertürlü konforun düşünüldüğü odalar, tek kişi, iki ve üç kişinin kalabileceği şekilde hazırlandı. 50 kişi kapasiteli Huzurevinin, Türkiye'deki örnek huzurevlerinden biri olması planlanıyor. Türkiye genelinden konuk kabul edilecek olan Huzurevine şu ana kadar Düzce'den yaklaşık olarak 10 kişinin kalmak için başvurduğu öğrenildi. Yapılan düzenleme ve çalışmalarla Huzurevinin en iyi şekilde hizmete açılması düşünülüyor. Hasta olmayan yaşlıların yanısıra, hasta olupta bakıma muhtaç olan yaşlılarında kabul edileceği Huzurevinde, bazı odalar bu hastalara göre düzenlendi.. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma Vakfı'nca yapılan tespitler sonucunda belirlenen , hiçbir maddi geliri olmayan bakıma muhtaç yaşlılarda Huzurevinde barınabilecek. 24 Kasım'da yaşlılarını kabul etmeye başlayacak olan huzur evinde personel açığı dahil, bazı eksiklerin tamamlanarak hizmete açılması düşünülüyor.

banner844
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu