banner851

banner614

HSYK Atamaları yapıldı !

HSYK'nın, Adli Yargı Unvanlı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Hakkındaki Kararnamesi Adalet Bakanlığının internet sitesinde yayımlandı

banner619
Yerel Haber 27.07.2009, 23:56
125
HSYK Atamaları yapıldı !

Kararname ile unvanlı 164 hakim ve savcının görev yeri değişti. Düzce Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hüseyin Serter Adana Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına , Gümüşhane Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hikmet Şen de Düzce Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na atandı.

HSYK, bugün adli yargı unvanlı hakim ve savcılara ilişkin kararname taslağını karara bağlarken, bazı kararlar da aldı.
Buna göre, CMK 250. madde kapsamındaki suçları soruşturmakla görevli İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Turan Çolakkadı ile birlikte bu suçları soruşturmakla görevli savcılığa Başsavcıvekili olarak, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Olcay Seçkin de yetkilendirdi. CMK 250. madde kapsamındaki suçların, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin, Başsavcıvekili Turan Çolakkadı ve yeni yetkilendirilen Olcay Seçkin tarafından koordineli bir şekilde yürütüleceği bildirildi.
''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten savcılarla ilgili şikayet ve suç duyurularıyla ilgili gereğinin yapılmasını da isteyen Kurul, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılarla ilgili HSYK ve Adalet Bakanlığına yapılan şikayet ve suç duyuruları hakkında Adalet Bakanlığınca yasal gereğinin başlatılarak, Kurulca sonucuna göre işlem yapılmasını da karar altına aldı.
Her iki kararın da oy çokluğuyla alındığı öğrenildi.

banner844
Yorumlar (0)