banner851

banner614

İGM'DE ŞAİBE

İl Genel Meclisi'nde yaşanan şaibenin ortadan kalkması için Meclis Başkanı Muzaffer Bülbül ya da Vali Ali İhsan Su'dan kamuoyunu aydınlatması bekleniyor. Rüşvet gibi ağır bir ithamla suçlanan bir İGM üyesi hakkında olumlu ya da olumsuz şekilde yetkili makamlardan herhangi bir açıklama yapılmaması tüm AK Partili İGM üyelerini zan altında bırakıyor.

banner619
Yerel Haber 24.10.2013, 18:55
147
İGM'DE ŞAİBE


TÜM ÜYELER ZAN ALTINDA

MHP il başkanı tarafından ortaya atılan AK Partili bir İl Genel Meclis üyesi hakkındaki iddialar tüm AK Partili üyeleri zan altında bıraktı. Günlerdir MHP ve AK Parti il başkanlarının söz düellosuyla gündemden düşmeyen konu hakkında konunun muhataplarından açıklama bekleniyor. Rüşvet teklif ettiği muhtarın şikayeti üzerine gözaltına alınarak geceyi nezarette geçirdiğini iddia ettiği AK Partili bir İl Genel Meclisi üyesi için Danışmaz, “Sağlam kaynaklardan duyum aldık. İl genel meclisi üyesi muhtara rüşvet teklif etmiş, muhtarımız da savcılığı şikayette bulunmuş. Bunun üzerine savcılık telefon dinlemesine aldığı söz konusu İGM üyesi için yakalama emri çıkartmış. Gözaltına alınan malum üye içeri alınmış. Seçim dönemi olduğu için olayı örtbas etmek isteyen AK Parti il başkanı da milletvekili ile il genel meclis üyesini sabah nezaretten almış.” ifadelerini kullanmıştı. Bu iddialara adeta ateş püsküren AK Parti İl Başkanı ise olayı yalanlayarak, "İspatlamazsan namertsin" çıkışında bulunmuştu.

HALA BIR AÇIKLAMA YAPILMIYOR

Ancak tüm gelişmeler yaşanırken hala İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bülbül ya da meclis tarafından alınan kararları onaylayan ya da geri çeviren merci olan Vali Ali İhsan Su'dan hala bir açıklama yapılmıyor. İl Özel İdaresi bünyesindeki bir kurumda söz sahibi olan ve önemli kararların altına imza atan bir üye için haftalardır kamoyunda ortaya atılan iddialara sessiz kalınıyor. Rüşvet gibi ağır bir ithamla suçlanan söz konusu İGM üyesi hakkında olumlu ya da olumsuz şekilde yetkili makamlardan herhangi bir açıklama yapılmaması tüm AK Partili İGM üyelerini zan altında bırakıyor. İl Genel Meclisi'nde yaşanan bu şaibenin ortadan kalkması için Meclis Başkanı Muzaffer Bülbül veya Vali Ali İhsan Su'nun konu hakkında bilgiler vererek kamuoyunu aydınlatması bekleniyor.

 

Haber; C.ÜSTÜNER

Yorumlar (0)