banner851

banner955

İHL'LERİ ARASINDA DÜZENLENDİ

Düzce İmam Hatip Liseleri arası “Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışması”nın il finali yapıldı.

Yerel Haber 25.12.2018, 15:00 26.12.2018, 15:17
2613

Yığılca Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yapılan ezan okuma yarışmasında 7 öğrenci yarıştı. 

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Talha Cebeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aldırmaz ve kurum amirlerinin katılımı ile düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.
İlçe Mili Eğitim Müdürü Mehmet Aldırmaz, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.Kur'an tilaveti ile devam eden program jüri üyelerinin belli olmasının ardından genç öğrencilerin ezan okuma yarışmasına geçildi.Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi, Cumayeri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Çilimli Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gölyaka Anadolu İmam Hatip Lisesi, Gümüşova Borsa İstanbul Anadolu İmam Hatip Lisesi, Osman Kuyumcu Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Yığılca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, jüri karşından ezan okudu. Yığılca Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından ilahiler seslendirilerek, semazen gösterisi yapıldı.

Oylamaların yapılmasının ardından Osman Kuyumcu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Yasin Nazmi Gülbahar birinci, Cumayeri Anadolu İmam Hatip Lisesi Gürkan Baştimar ikinci, Akçakoca Anadolu İmam Hatip Lisesi Tarık Soylu üçüncü oldu.

HABER: Ö .YILMAZ


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 

Yorumlar (11)
Rahatsız olanlara 4 yıl önce
Çok geldi ezanlar. İsterseniz ötsün ÇAN...
Adam 4 yıl önce
Bakınız ne kadar güzel imamhatipliler ezan okuyor ölümüzü yıkıyor daha ne birde öteki okullardakilere ne gerek var öyle eğitime biz müslüman ülkeyiz vesselam
ibrahim 4 yıl önce
Düzce en kötü ezan okunan yer. En yüksek perdeden açıyor sesi,bangır bangır. Sağlığa zararlı sinyallerle çalışıyor interneti telefon işlemlerini bile ezan bitene kadar bozuyor. Bu devirde saat diye bir şey var. Bebek var, hasta var. Höykürmeye ne gerek var? Detone makam bilmeyen cırtlak sesli adama okutuyorsunuz. Eskiden hoparlör mü vardı? çık minareye kendi sesinle oku öyle al o beleş maaşı imam efendi..
Akıl 4 yıl önce
Okumayı iyi yapıyoruz da anlamayı ve hayata tatbik etmeyi hep ihmal ediyoruz. Kuran ve İslami Emir'ler okunsun yarışma yapılsın reklam yapılsın diye değil, yaşansın diye indirildi. Bari dinimizi reklam gösteri yarışma ile harab etmeyin.
Rabia 4 yıl önce
Fasık bence senin derdin tiz perde degil senin kulaklarına perde inmiş ezanlar gayet guzel hele bi sen git okuda senden dinleyelim
Hüseyin 4 yıl önce
Hepimiz müslümanız elhamdülillah ancak okulların bilim ve fen üretmeleri gerekmiyor mu elin gavuru marsa koloni kuruyor biz hala imam müezzin yetiştirme derdindeyiz fuhuş kumar zina tefecilik rüşvet bunlara çözüm bulun
Sesi Ćok Açma 4 yıl önce
Bazı camilerde öyle ses açıyorlar ki acil telefon görüşmelerimiz engelleniyor. Müftü efendi bunlarla niye ilgilenmiyor.
Ahmet 4 yıl önce
Yorumları okudum şok oldum. Adam ezan okunurken telefon görüşmesi yapamamakdan dertli. Vay beee. Sorsan sapına kadar müslüman. Bütün acil görüşmeleride ezan okunurken geliyordur.
Fasık 4 yıl önce
Düzce merkezi sistemden dik ve tiz perdeden rastı zorlaya zorlaya ezan okuyan arkadaş ne zamana kadar böyle devam edeceksin? Herşeyin bir usulü var. Bilmiyorsan kursa git ve düzelt yanlışını.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
kapalı