banner851

banner614

İHL MEZUNLARI BİR ARADA

banner619

Düzce İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin Kurban Bayramı Bayramlaşma programı düzenlendi. Düzce İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin Başkanı İdris Çalışkan, Düzce’nin bütün ilçelerinde var olan İmam-Hatip okullarının mezun derneklerini kurmak ve faaliyete geçirmek amacıyla teşkilatlanma çalışması başlattıklarını söyledi.

banner846
Yerel Haber 26.09.2015, 16:22
901
İHL MEZUNLARI BİR ARADA
banner844
Düzce İHL Mezunları Derneği’nin Kurban Bayramı Bayramlaşması Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan okulun bahçesinde düzenlenen programla yapıldı. Programa Düzce’nin sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetim kurul üyeleri, okulun mezunları katıldı.

Programda konuşan Düzce İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin Başkanı İdris Çalışkan, derneklerinin çalışmalarıyla ilgili birkaç hususu paylaştı. Çalışkan, “Ramazan Bayramında 155 olan üye sayımız yaptığımız çalışma sonrası 215’e ulaşmıştır. Bu sayının artması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Üyelerimizin yıllık aidatı 60 TL dir. Biliyorsunuz, Önder adlı bir kuruluşumuz var. Önder ülkemizdeki tüm imam-hatip okullarını temsil etmektedir. Dernek olarak bizim Önderle bugüne kadar gönül bağı dışında resmi ilişkimiz olmamıştır. Önderi kendimize örnek alarak ilimizde Teşkilatlanma çalışması başlattık. Teşkilat çalışması olarak ilimizin bütün ilçelerinde var olan İmam-Hatip okullarının;  mezun derneklerini kurmak ve faaliyete geçirmektir. Bu çalışmamızı inşallah Aralık 2015 tarihinde bitirmiş olacağız. Derneğimiz; dindar bir nesil yetiştirmek eğitimle mümkün olacağından dolayı İmam-Hatip okullarımızda, öğrencilerimize İmam Hatip Şuuru verebilmek adına programlar yapmayı hedefledik. Öğrencilerimizle 8 ay boyunca programlar yapacağız. Okullarımızda geleceğin Lider ve örnek öğrencilerinin yetiştirilmesini hedefliyoruz.” dedi.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (8)
ÖĞRETMEN 6 yıl önce
Nedendir bilinmez ancak bu çalışmalar genellikle seçim zamanlarında başlar bir sonraki seçim dönemlerinde hatırlanır, siyasete alet ediliyor diye düşünüyorum.
hasan su 6 yıl önce
dindar vatanını seven gençler sadece imamhatiplerden yetişmiyor. imamhatipliler ve diğerleri diye bir sınıflama yapmak çok hoş değil. böyle bir sivil toplum kuruluşu tüm okulları kapsayacak ve örnek bir gençlik yetiştirecek şekilde yapılanmalıdır.
dernekli 6 yıl önce
Ahmet S rumuz lu arkadaş p.tesi gel sana verelim yönetimi bi de seni görelim ama eminim üye bile değilsindir.
mezun 6 yıl önce
Durmak yok AKP''ye desteğe devam
Murat 6 yıl önce
Güzel bir organizasyondu emeği geçen herkese teşekkür ederim
ahmet s 6 yıl önce
sayın idris bey çalışmalarınızı yakından takip ediyorum . maşallah pilav kavurma götürmekten başka bir numaranız yok.bekleyip görecegiz.
ahmet 6 yıl önce
programa katıldım, her hecen gün daha güzel olmaya başlamış programlar, emeği geçenlere teşekkür ederim.
ihlas şart 6 yıl önce
ihlaslı olmak şart.
16°
az bulutlu