banner851

banner614

İLÇE GİRİŞİ YENİ YÜZÜNE KAVUŞUYOR

Yığılca’nın girişi yeni bir çehreye bürünüyor. Düzce-Yığılca arasındaki yolun tamamlanması dört gözle beklenirken, belediye tarafından ilçe girişinde duble yol çalışmaları başlatıldı.

banner619
Yerel Haber 14.11.2016, 15:12
4700
İLÇE GİRİŞİ YENİ YÜZÜNE KAVUŞUYOR

Yığılca’da son dönemde alt ve üst yapı çalışmaları hız kazandı. Yığılca Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ilçeye yakışır bir çehre kazandırılması hedefiyle ekiplerin sahada olduğu belirtilerek, yeni başlayan yol yapım çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Düzce istikametinden ilçeye giriş yönünde devam eden yeni düzenleme çalışması kapsamında yaklaşık 1 kilometrelik mesafenin bölünmüş yol olarak yapıldığı kaydedildi. Yığılca’ya girişin daha modern bir hal alması adına başlatılan yol yapım çalışması ile birlikte orta refüje çift taraflı aydınlatmaların da yerleştirildiği belirtildi. Yol çalışmalarını yerinde inceleyen Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, yeni düzenlemelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çalışmalar tamamlandığında bölünmüş olarak hizmete girecek olan yol ile birlikte ilçe girişinin yeni bir yüze kavuşacağını ifade eden Başkan Yiğit, “Göreve geldiğimde yeni hizmetler, bambaşka projeler, bambaşka bir vizyon kazandırma sözü vermiştim. Şu ana kadarki görevim süresince bu vaatleri yerine getiren ender belediye başkanlarından biriyim. Hep şunu söyledim. Allah bize ömür verdiği sürece Yığılca’daki gelişmeleri takip etmekte zorlanacaksınız. Yığılca’yı her altı ayda bir değişmiş göreceksiniz demiştim. Bu çalışmalar bunun en önemli ispatı değil mi?” dedi. Öte yandan ilçe merkezinde çalışmalar süratle devam ederken, 2011 yılından bu yana gündemde olan ancak çalışmaların kaplumbağa hızında ilerlediği Düzce-Yığılca yolunun da kısa sürede tamamlanarak, halkın yıllardır özlemini çektiği ‘sağlıklı’ bir yola kavuşması bekleniyor.

Yorumlar (7)
Reklam 5 yıl önce
Ne kadar çok seviyorsunuz şu poz verme işlerini. O bölge zaten yaza girerken ayrı çıkarken ayrı asfaltlanıyor. Fakat yapılan işçilikler ortada 3 gün sonra yine göçer o yol.
yığılcadan 5 yıl önce
önce yığılcanın mahallelerini yapsınlar da ondan sonra bu işlere kalkışsınlar.iki asfalt döktüler bitti sanki.yarım işler yarımmmmm
yığılcalı esnaf 5 yıl önce
Allahtan kork berk efendi o yol asvaltmı oldu yamayla asvatı karıştıracak kadar fesatsınız
YIGILCA LI 5 yıl önce
KARAYOLARI GÖREVİNİ YAPIYORMU ACABA
köyden 5 yıl önce
sanki başkan kara yolları mühendisi karayollarını göreve davet
berk 5 yıl önce
plansız iş örneği, oysaki daha yeni asfaltlanmıştı.
YIĞILCALI 5 yıl önce
ANAYOL BİTMEDİ ARA YOLLARDA ÇALIŞILIYOR.