banner851

banner614

İlk gösterileri “ deprem oratoryosu”

Düzceli gençler tarafından kurulan “Pi” Alternatif Sanat Atölyesi, ilk gösterisini 7 Ağustos Cuma akşamı sanat sevenlerin beğenisine sunacak.

banner619
Yerel Haber 03.08.2009, 17:29
202
İlk gösterileri “ deprem oratoryosu”

15 kişiden oluşan “ Pi” Alternatif Sanat Atölyesi, ilk gösterisinde Deprem Oratoryosunu sergileyecek.

İlk gösterilerinde deprem konusunu seçmelerini, “ Amacımız birinci derece deprem bölgesinde yer alan 30 il de gösterim yapmak, yüksek derecede deprem riski taşıyan bu illerimizde, yetkilileri ve halkımızı yaşanan acılarla yüzleştirip gerekli önlemlerin alınmasını hızlandırmak.” olarak gösteren sanat atölyesi oratoryoyu, 7 Ağustos Cuma akşamı saat 20:30'da Gençlik Merkezi'nde sahneye koyacak.
Atölyenin yola çıkış amacı, “ Onuncu Yılında Depremi anmak ve hatırlamak üzere yola çıktık. Deprem de yaşananları, çekilen acıları, ihmalleri, pişmanlıkları ve umutları farklı sanat dallarını bir araya getirerek sahnemize taşıdık. O acı günleri yaşayanlarla birlikte tekrar anmak, yaşamayanlar için anlatmak, unutmamak ve unutturmamak için çabamız.” şeklinde açıklanırken, Düzce Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün katkılarıyla bu organizasyonun gerçekleştirildiği bildirildi. “Pi” Sanat Atölyesi, 2009 Eylül ayında ise 1. derece deprem bölgesinde yer alan 33 ilde Türkiye turnesi planlıyor.

Yorumlar (0)