banner614

İLK KAZMA İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

banner619

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nazım Pazvant, kuruluş çalışmaları yaklaşık 3 yıl süren ve binlerce Akçakocalı'ya iş kapısı olacak Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için kısa süre içinde kamulaştırmalara başlanarak ilk kazmanın vurulacağını söyledi. Ayrıca kentin ekonomik kalkınmasında önemli rol oynayacak sanayi bölgesinde ilk etapta bin 500 olacak istihdamın 4 binin üzerine çıkacak şekilde planlandığını aktardı.

Yerel Haber 01.02.2018, 17:29 01.02.2018, 18:53
6148
banner785

Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yönetimi, 2017 faaliyetleri ve 2018 hedeflerini düzenlediği geniş katılımlı toplantıda hem ilçe idarecilerine hem de meslek komitelerinin temsilcilerine anlattı. Bu sabah ilçedeki bir restaurantta düzenlenen kahvaltılı toplantıya Kaymakam Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, ATSO Meclis Başkanı Hüsnü Koç ve yönetim kurulu üyeleri ile meslek komiteleri temsilcilerinin katıldı. Toplantıda sunum yapan Oda Başkanı M.Nazım Pazvant, odanın faaliyetlerini slayt destekli bir şekilde aktardı.

Oda olarak gerçekleştirdikleri proje ve uygulamalar hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunan Pazvant, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası'nın kısıtlı bütçesiyle yaptığı çalışmaların TOBB ve bir çok il odaları tarafından takdirle ve ilgiyle takip edildiğine dikkat çekti.

Kurulacak fabrikalarla ilçe istihdamı ve ekonomisinde önemli bir yere sahip olacak Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin ısrarlı takipleri sonucunda Akçakoca’ya kazandırıldığını vurgu yapan Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nazım Pazvant, "İnşallah kısa süre içinde kamulaştırmalara başlayarak kazmayı vuracağız. İlk aşamada bin 500 kişiye istihdan sağlanacak Akçakoca OSB, 4 binin üzerine çıkacak şekilde planlanmıştır.” dedi.

Ayrıca çalışmaların hayata geçirilmesi süresince başta Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü olmak üzere, Akçakoca kaymakamı ve belediye başkanından büyük destekler aldıklarını vurguladı.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (14)
Komik.. 3 yıl önce
Vatandaşın cebinde para yok birileri turizm derdinde.. Alışmışsınız milletin sırtından para kazanmaya ondan sonra orda burda gez toz tatil yap... İnsanların cebinde para yok para.. Millet boşuna Kocaeliye göç etmiyor, Kurban olsun Düzce Kocaeliye. Düzce de doğup büyüdüm, 28 yılımı verdim ama 3 yıldır Kocaeli de asgari ücretin 2 katından fazla maaş alıyorum.. Herkese hayırlı işler....
Akc sevdalisi 3 yıl önce
Oh oh olsun valla böyle çalışmalar akc gencleri de dışarı çıkmak zorunda kalmasın yanlız acilacak bölüm için seminerler duzenlense ii olur
Can . D 3 yıl önce
SANAYI KURULSUN DA SANAYININ VE SEHRIN ATIK SU PORESESINI ÖNCE YAPIN YOKSA BÜTÜN SANAYININ KIRLI SULARI GÜZELIM DENIZIMIZE DÖKÜLECEK SONRA COK GEC ÖNCE ATIK SU TESISINI BITIRIN BÜYÜK YAPINKI 30 SENE SONRASINIDA KARSILASIN
Eyyyy Sorumlu..... 3 yıl önce
Sn eyyyy yemenici çuhallının oraya dalgakıran yapta millet denizden faydalansın.Geldin gidiyosun şimdi birde denizi kirletmekmi olacak işin.O fabrikanın artığını nereye atacannnn
Akçakoca Bitti 3 yıl önce
oh MaşAllah Denizi en kolay şekide kirletin.Zaten olan turistide kaçırıyorsunuz pahalılıkla hiç bir şetin olmayışıyla..Şimdi oturur beklersiniz 2 insan gelse diye.Zaten Boru Fabrikalarının ne işi var orda..
Topçularlı arkadaşa 3 yıl önce
Olursa ekime kadar, olmaz ise Kasım da inşAllah
VATANDAŞ 3 yıl önce
Turizmi öldürmenin en kolay yolu SANAYİDİR. Turizmin gelişmesinin 1. engeli SANAYİDİR. Sağlığın en büyük tehdidi SANAYİDİR. Açlık riskini artıran en büyük etken SANAYİDİR. Akçakoca' da sanayi istemek ABESLE İŞTİGALDİR.
topçular 3 yıl önce
Çilimlidede başlayacaktı ekimde.Bekliyoz bakam hangi ekimde.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
kapalı