banner851

banner614

İNŞAAT SOKAĞI İŞGAL ETTİ

banner619

Düzce’de bazı inşaatların sokaklara taşması adet oldu. Kültür Mahallesi Mehmet Akif Caddesi üzerinde yapılmakta olan bir inşaat da yaklaşık 6 aydır Fırın Sokağı işgal etti. İnşaatın çevresine çekilen saç levhalar sokağın kapanmasına neden oldu.

banner846
Yerel Haber 12.04.2012, 13:29
260
İNŞAAT SOKAĞI İŞGAL ETTİ
banner844

Düzce’de son dönemde yapılan bazı inşaatların sokakları işgal ettiğine tanık oluyoruz. İnşaat çalışmalarında işgal ve çevre kirliliği kurallarını hiçe sayan bazı müteahhitler, vatandaşların haklarını ihlal ediyor. Kültür mahallesi Mehmet Akif Caddesi’nde yaz aylarında başlayan bir inşaat nedeniyle Fırın sokak giriş ve çıkışa kapatıldı. İnşaatın etrafına çekilen saç perde sokağa taşarken, araç ve yayaların giriş çıkışı da engellendi. Uzun süredir sokağın bu durumda olmasından şikayet eden vatandaşlar, inşaat malzemeleri ve saç levhaların kaldırımın üzerine kadar koyulması nedeniyle yolun kaplı olduğunu söyleyerek, sokağın bir an önce açılmasını istediler. 
Düzce’de inşaat sezonunun başlaması ile birlikte aynı sorun her yerde yaşanıyor. Sokak ve caddeleri kapatan İnşaat molozlarına aldırış etmeyen inşaat sahiplerinin şehri âdete çöplüğe çevirdiğini ifade eden vatandaşlar, “ inşaat malzemeleri kaldırımları işgal ediyor. Bazı yerlerde de yollar da inşaat atıkları ile kapatılmış durumda. Ne arabalar ne de yayalar rahatlıkla yolları geçemiyor. İnşaatlar adeta geçit vermez duruma geldi ” diyerek şikayetlerini dile getiriyorlar.

Yorumlar (0)