banner851

banner955

‘İNSAN HER YERDE OKUR’ DİYEREK

Bu yıl 54.sü düzenlenen "Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler" temasıyla kutlanan Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında "İnsan Her Yerde Okur" sloganıyla yüzlerce öğrenci Anıtpark Meydanı’nda kitap okumak için bir araya geldi.

Yerel Haber 28.03.2018, 16:25 30.03.2018, 11:26
1429

Bu yıl 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında kutlanan 54.Kütüphaneler Haftası kutlamaları etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı etkinliklerine devam ediyor.

Kitap okumaya dikkat çekmek amacıyla Düzce Anıtpark Meydanında sessiz kitap okuma etkinliği yapıldı. Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de saat 12.30 ile 13.00 arasında yapılan kitap okuma etkinliğine yüzlerce öğrencinin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak İl Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Kemal Akçay da katıldı."İnsan Her Yerde Okur" sloganıyla gerçekleşen etkinlikte öğretmen ve öğrenciler meydanda kitaplarını okudu.Etkinlikte toplumun kitap ve kütüphaneye ilgisini çekmek, toplumda okuma alışkanlığı konusunda farkındalık yaratmak,  öğrencilere okuma alışkanlığı ve zevkini aşılamak, kitap sevgisini arttırmak, okuyucuların kitaplardan faydalanmalarını sağlamak ve halkın kütüphanelerin gelişimi konusunda bilinçlendirilmesi amaçlandı.Haber: H.GÜRSOY

banner844
Yorumlar (5)
Seçkin 5 yıl önce
Tebrikler,
Kitap okuma 5 yıl önce
Proje yaptınız okuma için, yazarın cebi doldu sadece.
Okuma 5 yıl önce
Resmi bir kurum sadece bir kişinin kitabını aldıramaz, satılmasına aracılık edemez, suçtur.Bakanlığın önerdiği ve rüşdünü ispatlamış yazarların eserleri varken, neden bir kisinin kitapları satılır acaba? Satılan kitaplardan yazar ne kadar kazanç sağladı acaba? Tamamen suç.Bu adam öğretmen olduğu için maaş ödüyor, milli eğitimde oda vermişler kitap yazması için? Maaşı öğretenlik için ödeniyor oysa.İstifa eder, istediği kadar yazar, kimsede bir şey diyemez.Bu hukuksuzlukta size batmıyor mu?
Geri gidensin 5 yıl önce
Daha güzel fikrin varsa yap diyen arkadaşa katılıyorum. Hem gereksiz balon tiplerin cebi dolacağına yazarların bilim adamlarının katkı sağlayanların cebi dolsun bu neden batıyo sana?
sen gel el at 5 yıl önce
daha güzel fikrin varmı.nasıl yapmaları gerekirdi.hep eleştir.eleştir.sorsan kendinin hiç bir fikri yoktur.ama eleştirimsi bişeyler yapıyor işte.
19
açık