banner851

banner614

İŞ GÜVENLİĞİ HİÇE SAYILMASIN!

banner619

D-100 Karayolu Şaziye Köyü mevkiinde bulunan Kuruoğlu Kereste Fabrikası’nda sık sık yaşanan ölümlü ve yaralanmalı yangınlar fabrikadaki güvenlik önlemlerini sorgulamaya açtı. 2015 yılında 1 işçinin öldüğü 3 işçinin ise yaralandığı yangın hala hafızalardayken, geçtiğimiz günlerde aynı fabrikada bir kez daha yangın çıkması, işçilerin can güvenliğinin risk altında olduğunu gözler önüne serdi.

banner846
Yerel Haber 17.12.2020, 12:18
7413
İŞ GÜVENLİĞİ HİÇE SAYILMASIN!
banner844

Çilimli Sapağı mevkiinde yıllardır faaliyet gösteren Kuruoğlu Kerestecilik ve Dış Ticaret A.Ş.’ye ait kereste fabrikasında yaşanan yangınlar, gözleri işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili alınan önlemlere çevirdi.

19 Aralık 2015 tarihinde Kuruoğlu Kereste Fabrikası’nın toz silosunda yaşanan patlamada ağır yaralanan Beytullah Günel isimli işçi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, 3 işçi de yaralanmaları sonucu hastanelik olmuştu. Bu patlama ve sonrasında çıkan yangının dehşet görüntüleri henüz hafızalarda tazeyken, söz konusu fabrika yine yangınla adından söz ettirdi.

13 Aralık’ı 14 Aralık’a bağlayan gece Kuruoğlu Kereste Fabrikası’nda bir kez daha yangın çıktı. Ölümlü patlamada olduğu gibi yine toz silosunda meydana gelen yangın işçilerin dikkati sayesinde fazla büyümeden kontrol altında alındı.

Yangının çıkış nedeni hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, işçilerin can güvenliğinin en üst düzeyde tedbirlerle korunması gereken bu fabrikanın sürekli yangın ve patlama gibi vakalarla gündeme gelmesi, ‘İşiniz önemli, ya işçiniz?’ sorusunu sorgulamaya açtı.

Şimdi yangınla ilgili başlatılan soruşturma sonrası kamuoyuna açıklama yapılması ve bu fabrikadaki işçi güvenliğine yönelik tedbirlerin denetlenmesi bekleniyor.

Yorumlar (24)
Ddüüzzcceellii 6 ay önce
Sanki fabrikaları denetleyen var denetleme heyeti yokki olanda çay yemek yiyip gidiyor rüşveççi çoğu
Duzceli 6 ay önce
İki işçi yanark öldü bir isçide havuza düşerek öldü nerede iş guvnligi
Gerçekci 6 ay önce
Arkadaşlar yalan yanlış laflar uydurmayın iftiralar atmayın kuruoglu fabrikası gayet disiplinli ve işçilerine özen gösteren bir fabrikadır.
Gerçekci 6 ay önce
Arkadaşlar yalan yanlış laflar uydurmayın iftiralar atmayın kuruoglu fabrikası gayet disiplinli ve işçilerine özen gösteren bir fabrikadır bütün fabrikalarda iş kazası oluyor neden hedefi sadece kuruoglunu gösteriyorsunuz.
F.Ç 6 ay önce
Ne biliyorsunuz da konuşuyorsunuz. Daha geçtiğimiz ay denetimden geçti orası? Boş laf yapmayın burda.
BELEDİYECİ 6 ay önce
zenginle uğraşılmaz.nokta.
Düğünmedya 6 ay önce
ŞİMDİ HABERİ OKUYUP SALLIYORSUNUZ BU FABRİKA ULUSLAR ARASI ÇALIŞAN BİR İŞLETME VE ÇALIŞANIN HAKKINI SONUNA KADAR VEREN BİR YÖNETİME SAHİP BEN ÇALIŞMIYORUM ÇALIŞANLARI YAKINDA. TANIYIP PATRONUNA DUA ETTİĞİNE DEFALARCA ŞAHİT OLDUM. İNSANLAR SADECE İŞİNİ YAPIP GEREKSİZ İŞLERE KARIŞMADIKÇA KURALLARA UYDUKLARINDA İŞ GÜVENLİĞİ SAĞLANACAKTIR. ÖYLE BİLİP BİLMEDEN SALLAMAYIN...
Birisi 6 ay önce
Sayın Valimiz geçmiş olsun ziyaretine gidip işverene moral vermiştir . Sırtını sivazlayip merak etme sana hiç birsey olmaz dışarıda işçiden bol ne var aynen devam dediyse, sıkıntı yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
kapalı