banner851

banner614

İş Merkezindeki dükkanlar ihaleye çıkıyor...

Belediye Meclisi’nde inşaatı devam eden iş merkezinde bulunan dükkanların satışı için yapılacak ihalenin koşulları konuşuldu.

banner619
Yerel Haber 06.05.2008, 16:47
194
İş Merkezindeki dükkanlar ihaleye çıkıyor...

Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantılarının birinci birleşimi Belediye Meclis Başkanı Mehmet Özden başkanlığında yapıldı.Toplantıda önümüzdeki Cuma günü eski belediye binasının yerine yapılan iş merkezindeki dükkanların  satışı için çıkılacak ihale de gündeme geldi.

 

Söz konusu satışın özel bir banka ile anlaşılması ve 10 yerine 15 yıl vadeli işyeri kredisi kullandırılmak suretiyle yapılacağı öğrenildi. Teklif Belediye Meclisi üyelerinin  kuşkucu yaklaşımlarına konu oldu.

 

Meclis üyeleri, teklifi, belediyenin kefalet de dahil herhangi bir borç alacak ilişkisine girmeyeceğine dair garanti konması şartıyla kabul etti.

 

Söz konusu uygulamaya göre banka kullandıracağı kredinin bir kısmını bloke edecek ve bu payı doğrudan müteahhide ödeyecek.  Böylece binanın yüzde 80’ini kaynak arayışına girilmeksizin tamamlanmış olacak. Ayrıca banka kredi vereceği müşterinin güvenilirliğini kendi araştırıp, kefili de yine belediye ile muhatap olmaksızın krediyi kullanacak kişiden talep edecek.

Yorumlar (0)