banner851

banner955

İŞTE OSB KURULMASI PLANLANAN YER!

Düzce'ye kurulması planlanan oyuncak OSB için Gümüşova ilçesi düşünülüyor. Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Vali Ali Fidan, oyuncak OSB'nin mevcut Gümüşova Islah OSB'nin yanındaki bir alana kurulmasının planlandığını açıkladı. Taslak çalışmasının tamamlandığını kaydeden Fidan, "Zaman kaybetmeden kuruluş aşamasına geçmek istiyoruz."dedi.

Yerel Haber 18.04.2016, 18:35 18.04.2016, 20:46
4513
İŞTE OSB KURULMASI PLANLANAN YER!
banner1032

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 81 projenin açılışında Düzce'ye Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi'ni müjdelemesiyle, OSB'nin ne zaman ve nerede kurulacağı gibi detaylar merak edilmeye başlandı. Konuyla ilgili olarak Vali Ali Fidan sorularımızı yanıtladı.

Alternatif olarak bir takım hazırlıklar yaptık

Fidan, katıldığı bir programda Öncü Tv'ye verdiği özel röportajda, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na teşekkür ederek sözlerine başladı ve "ilimize oyuncak OSB kuruluyor. Bununla ilgili çalışmalar daha önceden yapılıyordu elbette.  Alternatif olarak bir takım hazırlıklar yaptık. Bilim, Sanayi Teknoloji Bakanımıza  projeler hazırlayıp sunduk. Bakanımız Fikri Işık'ta uygun gördü ve Sayın Başbakanımız da cuma günü müjdeyi verdi.  Hem sayın başbakanımıza hem de sayın bakanımıza teşekkür ediyorum. Böyle bir OSB'nin Düzce'de kurulmasına karar verdikleri için."dedi.

Önemli Katkılar Sağlayacak

Fidan,  oyuncak OSB için Düzce'nin sağlayacağı katkıları şöyle anlattı: "Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi'ni Düzce'mize hem istihdam hem ekonomik ivme, hem yan sanayiyi desteklemesi ve lojistik anlamında önemli katkılar sağlayacaktır."

Gümüşova'yı Düşünüyoruz!

Oyuncak OSB Düzce'ye kazandırılması için bir süredir hazırlık çalışmaları yürüttükleri kaydeden Fidan, kurulacak oyuncak OSB için ilk alternatifin Gümüşova olduğunu söyledi.

Fidan, "Gümüşova'da,  ıslah Organize sanayi bölgemiz var. Islah çalışmaları tamamlandı. Hemen onun yanındaki bir alana yapılması planlanıyor. Tabi bunlar ilk kararlar. Gerekli değerlendirmeler devam ediyor. Bunlar netleştiğinde kesin yeri, ne kadar büyüklükte olacağı belirlenecek. Şuanda düşünülen Gümüşova'daki mevcut sanayi tesislerinin bitişiğindeki alanda kurulması. Oyuncak sektöründeki önemli yatırımcıların burada yer alması bekleniyor.  Bir takım ön hazırlıklar var, bir taslak çalışması yapıldı. Bunu bundan sonra hızlıca yapılandıracağız inşallah. Zaman kaybetmeden kuruluş aşamasına geçmek istiyoruz. "ifadelerini kullandı.

S. Kaşkır

banner844
Yorumlar (5)
bb 6 yıl önce
tarım arazilerine yaptılar organize yaptılar organize
düzceli 6 yıl önce
düzce de hali hazırdaki osb de nin çoğu alanı boş yatırım maalesef fazla yok ve yeşil düzcede beyaz fabrika görüntüsü hiç hoş görünmüyor hava kirliliği zaten had safhada bu yatırım mevcut osb alanına yeni yer yapılıp beton yığınına dönmese şehrimiz keşke.. zaten işçi iş bulamıyor işverende işçi çünkü kalifiliyeli eleman yok ve bu durum düzcede göç e neden oluyor yatırımları bacasız sanayi olan turizme ve tarıma yönlendirmek gerek hem kolay istihdam hem sıcak para girdisiyle düzce daha da büyür e ekonomik olarak gelişir
Ya Sabır 6 yıl önce
Ya ben anlamıyorum. Her şehirde OSB olmak zorunda mı? Ankara'dan sonra her yer taş toprak. Yapsanıza oralara, burası da sade kalsın, burası da yeşil kalsın. Kurak yerleri bomboş bekletiyosunuz, yeşil yerleri neden betonlaştırıyosunuz? Gelecek yeşilde beyler, günlük politik kazançlar için, godamanlara ucuz işçi temin etmek için doğaya kıymayın, geleceği planlayın biraz da, yazıktır.
Dogrucu 6 yıl önce
Sen uyu cumayeri.millet ilçelerine fabrika yaptırır sende pist yaptir
Duzceyi seven 6 yıl önce
Sayin valim sen bu ise el attinmi gerisi gelir yok duzcenin bro krasisine kalirsa ati alan uskudari gecer hadi valim kolay gesin
16
parçalı bulutlu