banner851

banner614

İŞTE TÜRKİYE’DE “DÜZCE ALGISI”

Düzce için daha önce eşine rastlanmayan bir araştırmaya imza atıldı. Prof. Dr. Metin Işık tarafından Türkiye’de Düzce algısı ve imajı üzerine yapılan ve 20 ilde 2000 kişiyle yüz yüze görüşme tekniği kullanılarak yürütülen araştırmada, “Düzce Üniversitesi”, “Doğal Güzellikler” ve “Akçakoca” Düzce’nin en önemli 3 değeri olarak öne çıktı.

banner619
Yerel Haber 31.01.2018, 12:08 01.02.2018, 16:34
3560

Düzce’nin Türkiye’deki imajı ve algısını ortaya çıkarmak amacıyla Prof. Dr. Metin Işık tarafından “Marka Şehir Düzce: Türkiye’de Düzce Algısı & İmajı Üzerine Bir Araştırma” başlıklı bir proje çalışması gerçekleştirildi. Araştırma sonuçlarına göre; Düzce’nin en önemli 3 değeri ortaya çıktı.

Kent halkı imajının nasıl algılandığının ortaya konulması hususunda bugüne kadar yürütülen ilk araştırma olan çalışma ile Düzce’nin bilinirlik düzeyini belirlemek, marka şehir konumlandırması için farklılaşan özelliklerini ortaya koymak ve Düzce’nin hedef kitleler gözündeki memnuniyet düzeyini ölçmek amaçlandı.

20 ilde 2000 kişiyle yüz yüze görüşme tekniği kullanılarak yürütülen ve Düzce ili ile ilgili çeşitli anket sorularının sorulduğu saha araştırmasında Düzce Üniversitesi; araştırmaya katılanlar tarafından, “Doğal Güzellikler” ve “Akçakoca” ile birlikte Düzce’nin en önemli 3 değeri içinde yer aldı.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (16)
Düzceli 4 yıl önce
Düzce'de yaşayan biri Düzce'yi eleştiriyorsa bir düşünmek lazım...!!
Coo 4 yıl önce
Hayatının 10 yılını Düzce dışında geçirmiş biri olarak Düzcemizin kendi içinde olumsuz değerlendirildiğini, dışarıdan bakanların ya da kısa süreli Düzceye gelenlerin ilimiz hakkında olumlu fikir sahibi olduğunu söyleyebilirim. Tabii içerideki eleştiriler daha da gelişmemize katkı sağlıyor, bu güzel. Olumsuz özellik olarak insanlarının gergin olduğu, güvensizlik, sosyal etkinlik eksikliği, hava basık gibi eleştirilerin dışında sorun yok. Düzcemizin kıymetini bilelim. Bana göre harika bir şehir.
Akademisyen 4 yıl önce
Yurt içinde bir çok organizasyon, kongre, sempozyum vb. katildim.Nerden hocam diye sorduklarında Düzce deyince direk " passat mi cekeyim" deyip güldüler.Algı bu maalesef.Üstte de belirtildiği gibi halen tam şehir alt yapısı eksik yıllardır
Akıl 4 yıl önce
Düzce yi Düzcelilere sormalılar, israf ve gösteriş meraklısı sonradan görme başkanları,eğitimde en sonlarda bulunması ve ucuza işçi arayan fırsatçı patronları derdik.
Düzceli 4 yıl önce
Öncelikle özetlersek 1 Deprem 2 kirli hava 3 yeşil dağlar 4 Tarihi sadece konuralp 5 Denize yakın 6 içme suyu istanbulun 7 81 ili bünyesinde barındırır 9 Dini kimseye vermez yarısından fazlası haram zade 10 şiddete meyilli 11 tutumsuz mille
sayın Tanal sayesinde ... 4 yıl önce
Düzcemiz son dönemlerde sayın Tanal sayesinde ülke gündemine geldi.
Hangi konular olduğu hepimizin malumu.....
Passat 4 yıl önce
Bu araştırma pek inandırıcı gelmedi. Çünkü Düzce yi herkes zırhlı Audi A8 ile biliyor.
Bilinenler 4 yıl önce
Vekili Liderinin Allah'ın sıfatlarını taşıdğını söyler, Başkanı 780 Bin liralık araca biner, Halkının bir kısmı da Muhalefet Düzce'den geçiyor diye yediklerini onun önüne ikram eder.
Yanlış sonuç 4 yıl önce
Kirli hava, eğitimde diplerde, yollar berbat, alt yap yetersiz, adı şehir kendi şehir olamamış
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın