banner851

banner955

İŞTE YENİ FİYATLAR…

Akçakoca’dan Düzce Merkez, Ereğli, Kocaali, Karasu’ya yolcu taşıyan minibüsçüler fiyatlara zam yaptıklarını duyurdu. Yeni zamlı tarifeye göre, yolcu taşıma bedeli 15 TL’den 18 TL’ye yükseldi. Öğrenci biletine ise Vali Atay’ın ricası ve Başkan Yanmaz’ın talimatıyla zam yapılmayarak fiyat 13 TL’de sabit tutuldu.

Yerel Haber 21.10.2021, 16:04
5699
İŞTE YENİ FİYATLAR…

Akçakoca’dan Düzce Merkez, Ereğli, Kocaali, Karasu’ya yolculuk ücretlerine zam yapıldı. Yeni zamlı tarifeye göre yolcu taşıma bedeli 15 TL’den 18 TL’ye yükseldi. Öğrenci biletine ise Düzce Valisi Cevdet Atay’ın ricası ve Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın talimatıyla zam yapılmayarak fiyat 13 TL’de sabit tutuldu. Akçakoca-Düzce arasında sürekli seyahat eden vatandaşların kullandığı abonman kartı ise 15 TL oldu.

Yeni tarifeyle ilgili açıklamayı yapan Akçakoca Yazıhaneler Birliği Kooperatif Başkanı Barış Öztürk, çevre ilçelerden benzer taşıma hizmeti veren yazıhanelerin fiyatları 20 TL’ye çıkartmasına rağmen Akçakoca olarak 18 TL’de sınırlandırdıklarını söyledi.

ÖĞRENCİ ÜCRETİ AYNI KALDI

Öztürk, öğrencilerin biletlerine ise zam yapmadıklarını kaydetti. Düzce Valisi Cevdet Atay ve Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın bu yöndeki taleplerini dikkate aldıklarını belirten Öztürk, yaşam şartlarının son derece ağırlaştığı son dönemde, öğrencilerin maliyetlerini artırmamak adına 13 lira olan taşıma bedeline dokunmadıklarını ifade etti.

BAŞKAN ÖZTÜRK’ÜN YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE:

“Akçakoca Yazıhaneler Birliği olarak iki seneyi aşkın bir süre zarfında Düzce-Akçakoca, Akçakoca-Ereğli, Akçakoca- Kocaali – Karasu yoluna; akaryakıt, yedek parça, sigortalar, lastik ve benzeri gibi gelen fahiş zamlardan dolayı sivil vatandaşlara 18 TL, sürekli (sabah-akşam) Düzce’ye giden abonman kartımızı alan vatandaşlarımıza 15 TL, öğrencilerimize de Vali Beyin isteği ve Okan başkanımızın talimatıyla zam yapmıyoruz. Yeni tarifemiz, Pazartesi’den itibaren geçerli olacak.”

Yorumlar (12)
Akepe militanı 1 yıl önce
Arkadaşım araba su yakmıyor paşa paşa ödeyeceksiniz parası olmayan bir eşek alsın binsin arabacı taşmı yiyecek
Anti Militan 1 yıl önce
Neyi paşa paşa ödüyor? Zam yapılmış işte sonuçta bu hizmet sektörü. Bir hafta millet binmesin bakalım nasıl geri çekerler. Önce yorum yapmayı öğren
hakan 1 yıl önce
kendi arabanla 2 kişi gitsen daha karlısın. bunlara para harcamayın.
Düzceli 1 yıl önce
İlçeler arası toplu ulaşım birleşmeli, aktarmalı sistem olmalı ve fiyatlar aşağıya çekilmeli. Bunu yapan gerçekten halkın duasını ve takdirini alır. Sıkıldık içi pis, sigortasız muyaenesiz m23 otobüslerle yolculuk yapmaktan. Lütfen sesimizi duyun artık!
Halk 1 yıl önce
Bu arabalarin hurdasi cikmis..oraya belediye otobusleri koyun.Ve tam saatlerde kervandan yarimlarda as taksiden girsin lutfen..Bu koltuklarin arasin cok dar..tıkıs tikiş..
Türk 1 yıl önce
Adamlar haklı mazot almış başını gidiyo yedek parçaya zam herşeye zam sadece mazot parası çıkınca iş bitmiyor onlarda en geçindiriyo onları düşünmek lazım
Samet akyüz 1 yıl önce
Öğrenci biletlerini nereden alıyoruz bilgisi olan varmı?
can 1 yıl önce
DÜZCEMIZDE ULASIM COK ESKI ARABALARLA DÜZCE AKCAKOCA ARASI NEDEN BELEDIYELER YNI ELETIRIKLI KILIMALI KOMFORLI VE DURAKLARI YAGMURDAN KORUMALI KIRILMAYAN CAMLI VE LED SAATLI NEZAMAN GELECEGINI YAZAN LEED SAATLER KONULMAZ YAPILMAZ BU KADAR ZORMU SAYIN BASKAN ÖZLÜ
can 1 yıl önce
BENIM YAZILARIMI NEDEN YAYINLAMIYONUZ HAKARET YOK YAPMAMDA YAKISMAZ BANA TEK ISDEGIM DÜZCEMIZE YAKISANI YAPDIRMAK
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız