banner851

banner614

‘İSTİFAYA ZORLANDILAR’ İDDİASI

banner619

Belediye İş Sendikası, yaptığı basın açıklamasıyla sendikal örgütlenmeye bağlı işçilerin Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in talimatıyla istifaya zorlandığını iddia etti. İstifaya zorlanan işçilerden Su işleri müdürlüğü personeli Recep Yıldırım’ın da kalp krizi geçirdiği iddialar arasında yer aldı.

banner846
Yerel Haber 18.09.2015, 10:48
11512
‘İSTİFAYA ZORLANDILAR’ İDDİASI
banner844
Belediye İş Sendikası yazılı bir basın açıklaması yaparak Düzce Belediyesi hakkında önemli iddialarda bulundu. Sendikal örgütlenmenin son günü olması nedeniyle, işçilerin dün tek tek, Düzce Belediyesi özel kalem müdürlüğüne çağrılıp, tehdit edildiğini belirten Belediye iş sendikası Toplu Sözleşme Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, işçilerin Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in talimatıyla istifaya zorlandığını ifade etti. Kefeli ayrıca Su işleri müdürlüğü personeli Recep Yıldırım’ın da kalp krizi geçirdiğini iddia etti.
 
Yapılan açıklamada “Sendikal örgütlenmenin son günü olması nedeniyle, dün işçiler tek tek, Düzce Belediyesi özel kalem müdürlüğüne çağrılıp, İşleri, aşları ve ekmekleri ile tehdit edilerek, Belediye Başkanının talimatı sendikadan istifa edeceksiniz denilerek, yıllardır örgütlü oldukları BELEDİYE İŞ SENDİKASINDAN istifaya zorlanmışlardır. Kimi arkadaşlarımız, taşeronda çalışan kardeşleri ya da çocuklarının işten atılması ile tehdit edilirken, kimi arkadaşlarımızda sizinle uğraşırız, gerekirse işten atarız denilerek tehdit edilmiştir.
 
            Yapılan baskılar karşısında, bazı arkadaşlarımız ağlayarak ve bizlerden helallik isteyerek istifa etmek zorunda bırakılmış, bir arkadaşımızda (Su işleri müdürlüğü personeli Recep YILDIRIM)  bu baskılar karşısında dayanamayıp kalp krizi geçirmiştir. Kimi müdürler, çavuşlar ve yetkili konumda olan kişiler, belediyede çalışan kardeşlerini, çocuklarını veya yakınlarını sendikadan istifa ettirmeleri yönünde yapılan baskıya boyun eğmek zorunda bırakılmışlardır.
 
Düzce Cumhuriyet Savcısına da buradan suç duyurusunda bulunuyorum, 17 Eylül 2015 tarihinde bu baskılar karşısında, gözyaşları dökerek, belediye iş sendikasından istifa eden işçileri çağırıp, yapılan baskılar ile ilgili dinledikten sonra, ilgili kişiler hakkında gerekli davaları açmasıdır.” İfadeleri kullanıldı.


Haber:Y.SEVER
Yorumlar (33)
ALMA MAZLUMUN AĞINI 6 yıl önce
AYIPTIR,GÜNAHTIR...İNSANLARIN EKMEKLERİYLE OYNAMAYIN EYYYYY MEHMET KELEŞŞ...
BELEDİYEDEN 6 yıl önce
BU HABERLERİN HEPSİ GERÇEKTİR ARKADAŞLAR,KADROLU İŞÇİ ARKADAŞLARIMIZ HAK-İŞ GEÇEMEMİZ İÇİN TEHDİT ALTINDA..
gerçek adalet 6 yıl önce
yalakalık yapmak kolay iştir. önemli olan bu zulmü yapanlara karşı çıkabilmek. Zulmü yapanların ve yaptıranların kefeli başkana söyleyecek sözü olamaz. Allah senden razı olsun başkanım. İyiki varsın.
Ugur 6 yıl önce
Taseron dua ediyor sendikali olayimda hangi sendika olursa olsun diye.sendikalilarda isimlere takilip tercih nankorluk yapiyor.sukur kalmamis malesef.taseronlara bakip sukur etmek lazim
81düzcs 6 yıl önce
Sizin Allahınız kitabınız yokmu he sonunda yüzlerini gösteriyo hepsi makam mevkiyle tehditmek etmeyi ezmeyi umursamamayı yazıklar olsun diyorum
devinim 6 yıl önce
Allahım sen bu insanları bu duruma düşüren zalimlerin sonunu en kısa sürede getir. Aş ile ekmek ile oynayanın sonunu en acı şekilde eyle. Kefeliye laf atan Adalet rumuzlu arkadaşım. Öteki tarafta hesap veremeyecek olan sen ve senin gibi zorbalardır.
ADALETLİ OLUN 6 yıl önce
Burada işçilerin hakkını arıyorlar. Hiç kimsenin burada suçu yok. Allah''tan korkun biraz. Hak yeniyor burada. Bu haklarını koruyan işçiler mi suçlu bunlar mı günahkar? Elinizi vicdanınıza koyun lütfen.
Tayfun 6 yıl önce
Ali Güney in bize yaptığını düşmanımız yapamaz. Teşkilat ne iş yapıyor. partiden istifamı edelim. Bunun yüzünden milletin gazını almaktan bıktık. Yönetim uyuma aç gözünü.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık