banner851

banner955

İSTİHDAM TOPLANTISI YAPILDI

Bu ay il protokolünün katılımıyla Akçakoca'da düzenlenen "İstihdam Seferberliği ve Teşvikleri" Toplantısı'da konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Akçakoca'nın Düzce için öneminden bahsederek, kente kazandırılan OSB yatırımı sayesinde yüzlerce vatandaşa iş kapısı sağlanacağına dikkat çekti.

Yerel Haber 22.01.2019, 10:49 22.01.2019, 17:14
870

Akçakoca’da Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında “İstihdam Seferberliği ve Teşvikleri” toplantısı yapıldı. 

Akçakoca Kaymakamlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İŞ-KUR Genel Müdür Yardımcısı Bekir Aktürk,Yığılca Kaymakamı Muhammed Çetin, Akçakoca Kaymakam Vekili ile Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, İŞ-KUR İl Müdürü Ferhat Acar ve kamu kurum temsilcileri katıldı.


 

Toplantıda Vali Dağlı, Akçakoca’yı çok sevdiğini, Düzce’nin de önemli bir ilçesi olduğunu ifade ederek, bu nedenle bu toplantıyı Akçakoca’da yapma gereği duyduklarını söyledi.

 

Toplantının önemli bölümünü, bir süre önce hukuki sürecin tamamlandığı Akçakoca Organize Sanayi Bölgesi (OSB) oluşturdu. Çalışmaların son hızla devam ettiği OSB'ye Türkiye’nin önemli yatırımcılarının tesis kuracağı bilinirken, toplantıda bu konular üzerine ilçe idarecileri ile görüş alışverişinde bulunuldu. Akçakoca’ya milyar dolarlık fabrikalar kurulacağını ve bu yatırımlar sayesinde yaklaşık 800 kişiye istihdam sağlanacağına dikkat çeken Vali Dağlı, turizmde giderek parlayan Akçakoca’nın sanayi alanında da ivme kazandıracağını belirtti.


Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 

Yorumlar (3)
Halk 4 yıl önce
Karadenozin incisi akcakocamıza turizm yatırımı niye yapılmıyor... heryer organize sanayii
Mitat 4 yıl önce
5 senedir bekliyoruz ıssız o organize sanayiyi sayın valim sinema izler gibi izliyoruz ortada icraat yok..
Resul İnan 4 yıl önce
'' milyar dolarlık fabrikalar '' .. nolur sakin..
21
açık