banner851

banner614

KAÇAK AVCILIĞA İHA İLE ÖNLEM!

banner619

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Düzce Şube Müdürlüğü bünyesine alınan İnsansız Hava aracı (İHA) ile özellikle Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası gibi pek çok koruma alanında kaçak avcılığın önüne geçilmesi planlanıyor.

banner846
Yerel Haber 26.05.2017, 15:59 26.05.2017, 16:50
3290
banner844

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Düzce Şube Müdürlüğü bünyesinde artık İnsansız Hava aracı (İHA) bulunuyor. Müdürlüğe ait olan İHA ile kaçak avcıların önüne geçilerek av koruma ekibine de kolaylık sağlanması hedefleniyor.

İnsansız hava aracı ile Efteni Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası, tabiat parkları, tabiat anıtları, tabiatı koruma alanları, avlaklar, ormanlık alan gibi sahalarda yaban hayatı av koruma ve korunan alanlardaki yangın takibinin yapılması amaçlanıyor.

Şube Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya gör,e öncelikli hedeflerinden biri özellikle her türlü avcılığa kapalı olan Efteni Gölü’nde kaçak avcıların insansız hava aracı ile havadan görüntülenerek tespit edilmesi ve Efteni Gölü’nün kaçak avcılığa karşı korunmasında av koruma ekibine kolaylık sağlayarak kaçak avcılara karşı da caydırıcı bir yöntem olması yönünde olduğu belirtildi.

Geçtiğimiz günlerde Efteni Gölü civarında deneme uçuşu yapılan insansız hava aracı (İHA) en az 3 kilometre mesafe menzile ve 25 dakika havada kalma özelliğine sahip.

Yorumlar (5)
ferhat 4 yıl önce
iyi de ŞİMDİ BİZİM ABİLER ONU KAZ , ÖRDEK FELAN SANIPTA AREŞ ETMESİN İHA NIN ÖNLEMİNE NASIL ALACAKSINIZ
Avcı 4 yıl önce
Daha ilk uçuşta indirirler rahat olun siz....
seyfi 4 yıl önce
hikaye. Efteni gölünde her zaman kaçak avlar var. Herkes biliyor. Hasanlar ve melen balık tutanlarla dolu.
SÜPER 4 yıl önce
İŞTE BU, OLMASI GEREKEN BUYDU, GEÇ OLDU AMA ÇOK İYİ OLDU.
Ersin girgin 4 yıl önce
Şimdiye kadar yapsalardı yaa tutanlar tuttu yeterince