banner851

banner614

KAHVEHANE SOHBETLERİ SÜRÜYOR

Düzce Valiliği tarafından oluşturulan “Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı” doğrultusunda Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürlüğü’nün koordinesinde dün akşam Çamköy Mahallesi’nde “Kahvehane Sohbetleri” eğitim programı yapıldı.

banner619
Yerel Haber 14.01.2018, 09:54 15.01.2018, 10:36
1491

Düzce’nin kanayan yarası uyuşturucu madde kullanımının önüne geçmek amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. Düzce Valiliği tarafından oluşturulan “Uyuşturucu  ile Mücadele Eylem Planı” doğrultusunda Önleme  ve Sosyal Uyum Hizmetleri Çalışma Grubu Alt Komisyonu kararı ile geçtiğimiz Aralık ayında başlatılan “Kahvehane Sohbetleri Eğitim Programı” devam ediyor.
Uyuşturucu madde kullanımını kökünden çözmek amacıyla mahallelere giren yetkililer program kapsamında dün akşam 19:30-21:00 saatleri arasında Çamköy Mahallesi’nde bulunan kahvehanede Düzce Üniversitesi öğretim görevlisi Dilek Akkuş tarafından mahalleliye “Gençlerde Madde Bağımlılığını  Önlemek”  konulu seminer verildi.

İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Özbakır, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü İsmail Arız’ın da hazır bulunduğu eğitim programına mahalleliler de katıldı.

Çeşitli mahalle kahvelerinde 10 hafta olarak planlanan eğitim programı 19 Ocak 2018 tarihinde son bulacakken programların 18 Ocak Perşembe tarihli olanına Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da katılacak. Dağlı ve Ay’ın katılacağı eğitim programı Psikolog Zeynep Alçelik tarafından verilecek.

Haber: Ö.YILMAZ


 
Yorumlar (9)
Ali Ekrem 4 yıl önce
Yığılcalılar kahvesi olarak tabir edilen mekana da bekliyoruz.
Gölyakalı 4 yıl önce
Alkol fiyatları düşmediği sürece daha çoğalacaktır bu kesin
köylü 4 yıl önce
Köylere de bu hizmet götürülsun. Gerçi üniversite hocası önce ünivrtsitedekilere ders versin ben kaç kez gördum
çamköylü 4 yıl önce
Iyi bir uygulama... kullanan çok ama işi organize eden şerefsizlerin üzerine gidilip köklerinin kazınması şart...bu tür eğitimlerin faydası olacak ama önemli olan köklerine ve önlerine inmek yoksa sıkıntı bitmez
Hasan Tahsin 4 yıl önce
İş mi yapıyorsunuz,reklam mı? Tüm Düzceyi mücadeleye katma yolları ve mücadele yöntemleri üzerinde durmuyorsunuz.Kahvede konuştunuz oh ne iyi artık o mahallede uyuşturucu kullanmazlar.Emeğinize yazık.Sonra bu çalışmaları medyaya verme amacınız ne.Uyuşturucuyu mu önlemek,yoksa biz çalışıyoruz demek mi?Şapkanızı önünüze,elinizi vicdanınıza koyun.
Dilek Hoca 4 yıl önce
Hocanın bağımlılıkla ilgili uluslararası hangi yayınları, doktorası var mı? Merak ettim..Üni sitesinde bir şey göremedim, citations indexte de göremeyince merak ettim..
herşeye mualif doktoranz? 4 yıl önce
Mücadele etmek istemesi bile yeterli olmazmı_? Evet konuyla ilgili doktoroası olması elbette iyi olur fakat iş arayan larda iş tecrübesi istemek gibi bi kısır döngü olur bu, tecrübe etmeden tecrübeli olamaz kimse. bırakın bari hoca çalışmalarını yapsın.herşey doktora değil.
Düzcee 4 yıl önce
Valinin bu çabasını tebrik edıyorum
Yanlış yöntem 4 yıl önce
Daha çok anlatılmasının gençler arasında daha çok merak, yönelme ve ilgiyi arttırdığı ile ilgi araştırmalar var.Doğru yöntem anlatmaktan çok önleyici tedbirlerin ciddi şekilde uygulanması..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın