banner851

banner614

KALDIRIMLAR OTOPARKA DÖNDÜ

banner619

Kaldırıma park edilen araçlara sık rastlanan Düzce'de kural tanımaz sürücüler nedeniyle kaldırımlar otopark gibi kullanılmaya devam ediyor. Çok sayıda vatandaş kaldırımlara park edilen otomobillerin fotoğrafını çekerek hem haber merkezlerine hem de belediyeye şikayetlerini bildiriyor.

banner846
Yerel Haber 03.10.2017, 13:23 03.10.2017, 17:11
1974
banner844
Düzce merkezde kaldırımlara park eden araç sürücülerine hem tepki hem ceza yağmasına karşılık, usulsüz parklanmadan vazgeçilmiyor. Sık sık Öncü What'sApp İhbar Hattı'na gelen fotoğraflarla dikkat çektiğimiz bu önemli sorun için bu kez Düzce Belediyesi, "Bu kadar da olmaz dedirtti!" başlığını kullanarak açıklamada bulundu.

"Yayaların da tepkisine neden oluyor"
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin, araçlarını kaldırımlara usulsüz park eden otomobil sürücülerine karşı denetimlerini aralıksız olarak sürdüğü belirtilen açıklamada, "Kaldırımlara park eden araçlar yayaların da tepkisine neden oluyor. Çok sayıda vatandaş kaldırımlara park edilen otomobillerin fotoğrafını çekerek belediyeye şikayetlerini bildiriyor." denildi.

"Kaldırımlara park eden sürücüleri duyarlı olmaya davet ediyoruz"
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman da kaldırımlara usulsüz park eden araçların sürücülerine ilgili yasa gereği cezai işlem uyguladıklarını belirtti. Gündüz ve gece zabıta ekiplerinin usulsüz parklara karşı denetim yaptıklarını belirten Zabıta Müdürü Mehmet Ali Kahraman, ‘Kaldırımlara park eden araç sürücüleri yayaların yürüme hakkını engellediği gibi can güvenliği sorununu da ortaya çıkartıyor. Bu tür araçlar kaldırımlarda hiçbir geçiş yeri bırakmıyor. Yaya doğal olarak caddeye inmek zorunda kalıyor. Bunun için araçlarını kaldırımlara park eden sürücüleri duyarlı olmaya davet ediyoruz.’ dedi.

Haber:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (19)
Bey efendi abiniz 4 yıl önce
Ahmakça yönetilen bir belediyenin şehrinde gayet normal. Şehrin işlek caddesine bir ucube yapıp trafiği kapatanlar düşünsün. Esnaf olsam dükkanın içine kadar alırdım arabaları kaldırım az bile. Oy verenler düşünsün..
gümüşova 4 yıl önce
Ayni sıkıntı bizim ilcemizde de mevcut adam park yasağı levhasinin önüne cekiyor cezai işlem.yok polis aradgmiz halde bile gelmiyolar pazrtsi cuma yolda birak kaldirimda bile yuruyemezsin önlem yok ne belediye ne trafik polisi ne kaymakam.
otopark mağduru 4 yıl önce
ara sokaklara bile artık belediye otoparkçıları konulmuş. peki araç sahipleri ne yapacak? o zaman yolun ortasında bırakılsın trafik kapansın. haber yapılırken araçların neden oralara çekildiğine de dikkat edilmeli.
Misafir 4 yıl önce
Sorun düzcede düzce nin insanı azıcık kulturlu medeniyetli olsa buselik yapmazlar zaten burda abisi ni asariz keseriz onda sonra kaldırıma da koyarlar kültür yok anıt meydanına toplayıp eğiteceksin evcil hayvan gibi
Kadir a 4 yıl önce
Aziziye pzr da defalarca şikayet edilmesine rağmen halen kamyonlar kaldırımlarda tezgah acıyor ne yazık ki zapita yiz diye geçinen kişiler onlara yalakalık yapmaya devam ediyorlar herhalde aralarında bı alışveriş var kim takar diğer esnafı
Cumayeri 4 yıl önce
Gelsinler birde cumayerini görsünler kaldırımlar araba park yeri millet kaldırımlara oturur sandalye koyupta
Duzceli 81 4 yıl önce
89 toros parketsin aninda cekerler ....cezalarda cunku arabayla gore sahibine gore veriliyor
Düzceli esnaf 4 yıl önce
Trafikten anlayan ve ehil olmayan zabita ve zabita yoneticilerinin vatandaşın isini çözeceğini hic sanmıyorum. Bide dere boyunda kaldirimlar ve otobüs duraklarindaki parklarini görse de işe yaramış olur zabita
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın