banner851

banner955

KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN…

Müslüman alemi için büyük öneme sahip olan mübarek üç ayların içinde yer alan Regaip Kandili Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan bu gece idrak edilecek.

Yerel Haber 22.03.2018, 09:58 22.03.2018, 20:46
455

Ramazan ayının da içinde bulunduğu üç aylar, 19 Mart Pazartesi günü başladı. Recep, Şaban, Ramazan aylarını ifade eden üç ayların ilki olan Recep ayında iki mübarek gece bulunuyor. Bunlardan biri Recep ayının ilk Perşembe'sini Cuma'ya bağlayan geceye denk gelen Regaip, diğeri ise yine bu ayın 27. gecesine denk gelen Miraç Kandili… Recep ayının ilk perşembe akşamı olan bu akşam (22 Mart) Regaip Kandili idrak edilecek.

Regaip Kandili ve üç ayların başlangıcı dolayısıyla yayımlayan mesajlarda, üç aylarda, yardımlaşma, dayanışma, hayır ve iyilik duygularının katlandığı vurgulandı. 

“Bu gecenin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyoruz”
Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’nden yayımlanan mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Rahmetin, bolluğun, bereketin, yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, üç ayların habercisi Regaib Kandiline ulaşmanın milletçe sevinci içerisindeyiz. Arzulamak, meyletmek ve kavuşmak kavramlarını içerisinde barındıran Regaib Gecesinin tüm inananları iyiye, güzele, hakka ve hakikate meyletmesi dileğiyle aziz milletimizin kandilini kutluyor, bu gecenin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini; birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan temenni ediyoruz.”Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (2)
YAVUZ ÇAKAR 5 yıl önce
Tüm İslam aleminin regaip kandilini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim...YAVUZ ÇAKAR
DOSTLAR DİYARI 5 yıl önce
Hayırlı kandiller öncü tv ve calışanları
19
parçalı bulutlu