banner851

banner614

KARANLIK HAYATINA UMUT IŞIĞI ARIYOR

banner619

2 yaşında geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle iki gözünü kaybeden ve sağ bacağıyla sağ elinde geçici felç rahatsızlığı olan Ali Topçu, yetkililerden karanlık hayatına umut ışığı olmasını bekliyor. Gözleri görmediği için tek başına evde kalamayan ve bu yüzden Ankara-İstanbul arasında sefer yapan otobüslere binerek geceyi geçiren Topçu, rahatsızlanarak kaldırıldığı Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde sesine kulak verilmesini istedi.

banner846
Yerel Haber 09.05.2018, 15:55 10.05.2018, 15:02
2327
banner844

2 yaşında geçirdiği menenjit hastalığı nedeniyle iki gözünü kaybeden, sağ bacağıyla sağ elinde ise geçici felç rahatsızlığı bulunan 39 yaşındaki Ali Topçu’nun yürek burkan hayatı…

Anne ve babası ayrıldıktan sonra yerleştirildiği devlet yurdunda, 18 yaşına kadar kalan Topçu, yıllardır aile sıcaklığından uzak bir yaşam sürüyor. Yatacak yeri olmadığı için Ankara-İstanbul arasında sefer yapan otobüslere binerek geceyi geçiren Topçu, geçtiğimiz günlerde yine bindiği otobüs Düzce sınırlarına geldiğinde fenalaştı. Hemen ambulansla Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırılan Topçu, gerekli tedavileri tamamlanmasına karşılık, kalacak yeri olmadığı için yetkililerin de bilgisi dahilinde hastanede kalmaya devam ediyor.
Gözleri görmediği için tek başına evde kalamayan ve 1000 TL emekli aylığı ile geçimini sağlamaya çalışan Topçu’nun durumuna, hastane yönetimi duyarsız kalmazken, konunun haber merkezimize ulaşması ile ekibimiz hastane odasında çaresiz adamı ziyaret etti.

“Kalacak yer versinler bana yeter”
Rizeli olan 39 yaşındaki Ali Topçu, annesi rahatsız olduğu için kendisine bakamadığını, bir ağabeyinin uyuşturucu bağımlılığından hayatını kaybettiğini, kendisinden sürekli para isteyen bir ağabeyi ile de konuşmadığını belirterek, rahatsızlandığı gün yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Uyumak için gece saat 04.30’da İstanbul’dan Ankara’ya giden otobüse binmiştim. Tesislerde durduğumuzda rahatsızlandım ve ambulansla Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne getirildim. Burada tedavi oldum ama gözlerim görmediği ve nereye gideceğimi bilmediğim için beni buradan çıkarmadılar. Yetkililerden bana kalacak yer bulunmasını istiyorum. Bu durumda bana ev vermiyorlar. Kalacak yer bulsunlar gerekirse ömür boyu bile kalabilirim.” ifadelerini kullandı.
.“Tek sıkıntısı kalacak yer”
Arkadaşlarının haber vermesiyle durumdan haberdar olduğunu belirten Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Osman Kartal da yaptığı açıklamada, “Kendisi tek başına evde kalamıyor. Bu nedenle onu yetkililerimiz sağ olsun hala hastanede tutuyoruz. Ona kalacak yer bulunursa kendisi de rahat edecek. Gözleri görmediği için tek başına evde kalması zaten mümkün olmayacak. Yetkililerden tek ricamız kendisine bakıcıların olduğu kalacak bir yer verilmesidir.” şeklinde konuştu.


Haber: M.AYDIN

Yorumlar (7)
mustafa 3 yıl önce
geçmiş olsun
Düzceli 3 yıl önce
derhal Valilik başta olmak üzere yetkili ilgili kurumlar bu vatandaşımıza sahip çıkmalıdır. Devlet dediğin bu gibi durumlarda ortaya çıkar. Lütfen, yetkililer, vekiller bakanımız bu vatandaşımıza sahip çıkın. gereken maddi manevi destekleri sağlayın.
Isimsiz 3 yıl önce
Dayi ankara istanbul otobüsünü nasıl buluyordu gözleri görmeden ve ne amaçla biniyordu sonuçta tesislerde paralı vede bir şekilde bir yardim eli uzanması gerekir çünkü hastaneler hastalar içindir otel değildir sosyal hizmetler el atsın
isimize 3 yıl önce
Adam kör..Nasıl buluyorsa buluyor..Onu sorgulayacağına bu kişiye nasıl yardım ederiz..Yetkili mercilere nasıl ulaştırırız onu sorgula kardeş..Allah yardımcısı olsun Ali kardeşimizin..
Düzceli vatandaş 3 yıl önce
Suriyelilere yardım eden devlet şu adama da yardım etsin
Ali Veli 3 yıl önce
Vali bey Allah rızası için bu garibana yardımcı ol
Oz duzceli 3 yıl önce
Devletimiz duyarlıdır sahip çıkar Allah şifa versin
17°
az bulutlu