banner851

banner614

KARDEŞLERE SON GÖREV

Daha hayatlarının çok başındaydılar... Toplarını almak için girdikleri deniz onları canlı vermedi... İki kardeşi ölüm de ayırmadı... Bugün gözyaşları arasında yan yana son yolculuklarına uğurlandılar...

banner619
Yerel Haber 19.08.2013, 14:59
220
KARDEŞLERE SON GÖREV

Akçakoca'da dalgalara kapılarak can veren iki kardeşe son veda... Denizde boğulan ve bir gün arayla cesetlerine ulaşılan iki kardeş bugün gözyaşları içinde son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze namazları babalarının müezzinlik yaptığı Koçyazı Mahallesi Merkez Camii'nde kılındı. Milletvekili Fevai Arslan'ın da katıldığı cenaze törenine yoğun katılım oldu. İki kardeşin cenazesi, öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Gerede Merkez Mezarlığı'na defnedilmek üzere cenaze aracına bindirildi.

OLAY

 

17 AĞUSTOS'TA YAPILAN "1ÖLÜ 2 KAYIP" BAŞLIKLI HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

18 AĞUSTOS'TA YAPILAN "BİRİNİ CESEDİ BULUNDU" BAŞLIKLI HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ....


Hafız olan ve babaları tarafından ödüllendirilmek için Akçakoca'ya pikniğe getirilen Abdulselam ve Abdulsamet Yıldız kardeşler sahilde top oynarken, topun denize gitmesi üzerine topu almak için denize girmiş ancak dalgalara kapılmıştı. Çevredeki vatandaşların ve babaları Adem Yıldız'ın tüm çabalarına rağmen kurtarılamayan iki kardeş babalarının gözü önünde dalgaların arasında kaybolmuştu. Gün boyunca denizde arama çalışmaları yapılmış sabaha karşı 10 yaşındaki Abdulselam'ın cansız bedenine bir gün sonra ise ağabeyi 15 yaşındaki Abdulsamet'ın cesedine ulaşılmıştı. 

Haber: M. YILMAZ

banner844
Yorumlar (0)