banner851

banner614

Kardüz'ün Potansiyeli yüksek...

banner619

Gölyaka Belediye Başkanı Nihat Çelik, uzun uğraşlar sonucunda yaylanın elektrik ve yol çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

banner846
Yerel Haber 13.07.2008, 16:54
223
Kardüz'ün Potansiyeli yüksek...
banner844

Her yıl geleneksel olarak yapılan ve bu yıl 70,'si düzenlenen Kardüz Yaylası Şenlikleri bu yılda beklenen ilgiyi gördü. Yayla şenlikleri hakkında bilgi veren Gölyaka Belediye Başkanı Nihat Çelik, yaylanın turizm açısından yeterli düzeye gelmesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini ifade etti.

Yaylaya elektrik hattı çekmek için 2002 yılında gerekli yerlere başvurduklarını ama alanın orman arazisi olarak geçmesi nedeniyle elektrik hattı döşenemeyeceğini öğrendiklerini de belirten Çelik, yaklaşık 4 ay öncede burayı yayla statüsü içine aldırabildiklerini ve elektrik hattı döşenmesiyle ilgili Valilikten söz aldıklarını söyledi.

Yolla ilgili çalışmalarında devam ettiğini dile getiren Başkan Çelik, Kardüz yaylasının yollarının uygun hale getirileceğini belirtti. Çelik ayrıca yaylanın kış turizmine de uygun olduğunu bu konuda da gerekli çalışmaların yapıldığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu