banner851

banner955

KELEŞ’TEN HALKA: SANDIKLARINIZI AÇIN

Düzce’de kurulacak olan ve milli kültürü yansıtması hedeflenen Kent Müzesi’nin tanıtımı yapıldı. Basın toplantısında konuşan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzceli vatandaşlara seslenerek, “Evinizde bu müzeye koyabileceğiniz ne varsa, en küçük bir obje bile olsa getirin.” dedi.

Yerel Haber 25.05.2017, 13:23 25.05.2017, 17:43
1567

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in Düzce’nin kültür ve sanat kentine dönüşmesi adına hazırladığı projelerden biri olan “Düzce Kent Müzesi” bugün düzenlenen basın toplantısı ile tanıtıldı. Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde tanıtımı yapılan müzenin içerisinde yer alacak bölümler katılımcılara anlatıldı.

Toplantıya, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Yardımcısı Ali Güney ile ilçe belediye başkanları, Düzce Araştırmaları Merkezi (DAMER) Üyesi ve Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu ve muhtarlar katıldı.

“Milli Mücadele” özel bölümü olacak
Tanıtım toplantısında kurulacak Kent Müzesi’nin içeriği hakkında detayları paylaşan Prof. Dr. Yusuf Oğuzoğlu, müzede yer alacak olan bölümler hakkında bilgiler verdi. Düzce’nin Milli Mücadele Dönemi’nde önemli bir görev üstlendiğini anlatan Oğuzoğlu, bununla ilgili de bir bölüm olacağını belirtti. Oğuzoğlu son olarak müzede Düzce’nin orta kültürel değerlerinin olduğunu ve milli kültürünü yansıtacak da bir bölümün de yer alacağını kaydetti.

“Sandıklarınızı açın”
Ardından sözü alan Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ise Düzceliler’e, ‘Sandıklarınızı açın’ çağrısı yaparak, “Biliyorsunuz ki Kent Müzemiz açılıyor. Evinizde bu müzede sergilenmesini istediğiniz ne varsa çıkartın, getirin. Sizin de bu müzede bir katkınız olsun. İlçe belediye başkanlarım da bu konuda kendi bölgelerinde çalışma yapsın.” ifadelerinde bulundu.

Yorumlar (12)
Ak parti li 6 yıl önce
Ben reisi seven biri olarak sana oy vermek zorunda kaldım ama sana hakkımı helal etmiyorum ama şunu unutma büyük mahkemede hepimiz hesap vereceğiz
vatandaş 6 yıl önce
yuh artık evde ki sandıklarımıza mı gözü diktin
Serdar gurler 6 yıl önce
Daha ne istiyorsunuz yahu milleti donuna kadar soydunuz verecek bir sey kalmadi kup dolmadimi daha hizmet nerede yeter artik birazda hizmet getirin bu memlekete bir civi cakmadiniz simdiye kadar hep alma agacindasiniz birazda bu halki dusunun yahu
İğne 6 yıl önce
Bu toplum sana bir toplu iğne dahi vermez.
Neden mi çünkü sana ve ekibine olan güvenimiz sıfır hatta eksi.
Düzce de talan kültürü hakimdir. Hiç bir şeyin kıymeti bilinmez verdikleriniz yarın çöp olur. Sen önce yolları YAMA yolları..?
Aa 6 yıl önce
Sizin sandıklarınızda1 ne var? Bizim sandıklarımızda2 Audi var.
1: Sandık, kutu vb.
2: Sanmak, inanmak....
sağduyu 6 yıl önce
Hiç lafı dolandırmaya gerek yok keleş,kaç para istiyorsan söyle verelim.bizi sandık mandık uğraştırma!
tabi canım 6 yıl önce
Bi o kaldıydı zaten onu da iste nasıl olsa ihya oldun sayın keleş..
kkkkk 6 yıl önce
konuralpte belediye binasının catıkatındakilert ne olmuş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın