banner851

banner614

‘KİMSE GELMİYOR’ DİYE İSYAN ETTİ!

banner619

Cumhuriyet Mahallesi’ne yapılan kapalı pazaryeri esnafı, iş yapamamaktan şikayetçi. Hem pazarcı hem de Düzce Sebzeciler ve Balıkçılar Odası Başkanı Musa Sarı, mahallelinin dahi pazara gelmediğini belirterek, “Bu pazar burası için yanlış bir karardı” dedi.

banner846
Yerel Haber 27.05.2018, 16:16 29.05.2018, 10:23
6338
banner844

Düzce Belediyesi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’ne yapılan Kapalı Pazaryeri ve Sosyal Yaşam Merkezi’nde bulunan pazarcı esnafı, pazaryerinin rağbet görmemesinden dolayı Öncü Haber mikrofonuna dert yandı.

“Bu pazar burası için yanlış bir karardı”
Düzce sebzeciler ve Balıkçılar Odası Başkanı aynı zamanda pazarcı esnafı Musa Sarı, pazaryerine talebin olmadığını belirterek, önemli bir iddia da ortaya attı. Pazaryerinin bulunduğu cumhuriyet Mahallesi’nin yanlış bir karar olduğunu belirten Sarı şöyle konuştu:

“Maalesef fazla bir talep yok. Memnun muyuz? Belli. Etrafa bakarsan gördüğün kadar memnunuz. Her şey belli. Çünkü bu pazara burada talep yok. Mahalleli dahi pazara gelmiyor. Bu pazar burası için yanlış bir karardı. Bilinçli olarak yapıldı. Ama mahalleli dahi buraya iştirak etmiyor. Bunun bir çözümü maalesef yok. Buranın en güzel günü Pazar günü, herkesin izinli olduğu bir gün. Eğer normal bir günde çalışılmış olsa daha kötü olurdu. Pazarın yer seçimi yanlıştı, bu pazar buraya yapılırken bize sorulmadı. O zamanki belediye encümeni kendi kendine karar verdi. O kararın sonucu da bu. En azından bilenlere, burada iş yapacak olanlara sorması gerekiyordu.

“Mehmet Keleş olmaz dememize rağmen yaptı”
İsmail Bayram döneminde bu pazaryerinin büyük bir projesi Kiremitocağı Mahallesi’ndeki eski garajların oraya yapılmıştı. Mehmet Keleş geldi bu projeyi değiştirdi. Geldi buraya pazaryeri yaptı. Olmaz dememize rağmen yaptı.”

“Üst katlar açılsa daha güzel ve iyi olacağına inanıyorum”
Bir başka pazarcı esnafı Kenan Korkmaz ise, şunları kaydetti:

“Eksiklerimiz çok var. Özellikle üst katların açılmamasından dolayı ancak işte mahalledeki komşuların bir kısmının gelmesi ile ama üst katlar açılsa, günü değişse, Pazar günü haller dahi açık değil biz bugün ister istemez vatandaşa elimizde kalan malları getirmek zorundayız. Bundan dolayı da tepkiler almaktayız. Ama bu pazarın gününü pazartesi ya da Çarşamba günü ile değiştirseler daha güzel olacağına inanıyorum buna ben. Üst katlar açılsa daha güzel ve iyi olacağına inanıyorum.”

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (32)
Veli 3 yıl önce
Yımpaş orada olsaydı veya yenı terminal tarafında eskı garaj tarafı köylüde gelırdı kentlıde cünkü araba sorunu olmazdı ilçelere köylere merkeze araba sorunu olmazdı ben bır düzceli olarak arayı zaten bılmıyorum gıtmemde artık vadandaş ihtıyacını yakın vasıtası cok olan yerden karsılıyor
gerçekci 3 yıl önce
bu pazar yeri 6 mahallenin ortası merkez koçyazı mahallesine yapılmalıydı ama bunu idrak edecek kafa nerde yazık bir yıgın paraya mal oldu şimdi bekleyin ve dertlenin kimse gelmiyor diye
Öztürk 3 yıl önce
Geçmiş Dönemde O Pazarda Herkes Güzel Paralar Kazandı, Çocukluğum O Pazarda Geçti. İğne Atsan Yere Düşmezdi. Otobüsler Dk Başı Tur Atardı. Şuan Talep Olmamasının Nedenlerinin İyi Araştırılması Gerekli. Adım Başı Market ve Süper Market Zincirleri İle Doldu Taştı. Bunlara Ruhsat Verirken İyi Ama Kendi Esnafın Kan Ağlayınca Birilerine Bahane Bul. Birileri Ceplerini Doldururken Vatandaşın Canını Yakanlar Utansın.
koylu esnafi 3 yıl önce
Bende baskana katılıyorum pazarin eski garajlarin oraya yapilmasinda.eger oraya esnafi magdur etmiyecek buyuk bi pazar kurulsaydi.Duzce icin harika olurdu.gunu pazar gunu olsa bile.
Keleşin söz verdikleri 3 yıl önce
Açılmadan önce bu pazar yeri için çok şey söylediler ama hiçbiri olmadı olan simdiden tavanları çöken bir bina birazda burayı tanıtamadan yapılanlar
Köylü 3 yıl önce
Pazar günü tatil günü olmalı pazarcılar ne gün tatil yapacak. Zaten tüm marketler açık
Halkk 3 yıl önce
Bi pazarda üründen cok esnafta onemli siz guler yuzlu sicak kanli olacaksiniz ki insanlar seve seve gelsim cumartesi pazarinin civiltisi insanlarin sicakligi yok orda pazara cok yakin olmama ragmen sirf bi sebebpten dolayi gitmiyorum gitmicemde
nsm 3 yıl önce
zaten hangi ehil kisilere sordular sorumluluk tasiyanlar bu yatirimlari yaparken simdiye kadar? hep yaptim-oldu'ya vurdular isi. tabii, bunun da en büyük sebebi rant. e, sen uyanmaz ve bunlara sandikta ders vermezsen daha cok zirlanirsiniz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın