banner851

banner614

KIPIRDAMA VAR, İLERLEME YOK!

Düzce'de artık yer sorunu aşılan modern stadyumun yapımı için bekleyiş devam ederken, ışıklandırma başta olmak üzere mevcut sahalarda yaşanan sıkıntılar artık alarm veriyor. Geçtiğimiz günlerde bir futbolcunun sakatlanması ile sonuçlanan sahalardaki yetersizliklerin acil olarak giderilmesi gerektiği spor kamuoyunca sık sık dile getiriledursun yanı başımızdaki iller, spor yatırımlarında ihya oluyor.

banner619
Yerel Haber 06.12.2017, 17:44 08.12.2017, 09:13
3722

Terminal ve Kültür Merkezi'nden sonra Düzce'de en önemli ihtiyaçlar listesinin başını hiç kuşkusuz spor yatırımları çekiyor. Artık ihtiyaca cevap veremediği her kesimce dillendirilen 18 Temmuz Stadyumu'nda yıllardır önemli müsabakaların gerçekleştirildiği şehirde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve milletvekillerinin girişimleri sonucu 2017'nin ikinci yarısında önemli kıpırdanmalar yaşandı.

Düzce için önemli gelişmeler yaşandı

2 Ağustos'ta Bakan Faruk Özlü ile birlikte Düzce’ye gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Düzce'de uzun süredir ihtiyaç olan modern stadyum için yer belirsizliğinin giderildiğini bizzat açıklamış ve söz konusu stadyumun Çakırlar Mahallesi'ndeki karayollarına ait alana yapılacağını bildirmişti.

Yine Kasım ayı başında Spor Toto Başkanlığı’nda Düzce Vali Zülkif Dağlı ile Milletvekili Ayşe Keşir'in de hazır bulunduğu törenle ise mahallelere kazandırılması istenen semt sahaları için  protokol imzalandı.

Düzce'nin spor geleceği açısından önem taşıyan bu adımlar memnuniyetle karşılansa da son günlerde mevcut sahalarda baş gösteren sıkıntıların giderek artması çalışmaların hızlandırılması gerektiğini gözler önüne serdi.

Mevcut sahalar alarm veriyor

9 Kasım'da Şıralık 1 Nolu Saha'da yapılan idmanda kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda bacağı kırılan Düzcespor U 15 oyuncusu Furkan'ın yaşadığı sakatlık sonrası teknik ekip, 1 nolu idman sahasının zemininin ve ışıklandırmanın yetersiz olduğunu belirterek, acilen bu sıkıntısının çözülmesi gerektiğini dile getirdi.

Modernlikten çok uzak olan ve her sezon öncesi yapılan onarım-yenileme çalışmaları ile hizmet vermeyi sürdüren 18 Temmuz Şehir Stadyumu'nun artık beklentilere cevap vermediği ortadayken, yeni şehir stadı için çalışmaların bir an önce başlaması isteniyor.

Komşu iller Ankara'da tuttuğunu koparıyor

Yanı başımızdaki iller bir çok yatırımda olduğu gibi spor yatırımları konusunda da Ankara'da tuttuğunu koparıyor. Sakarya'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa edilen yaklaşık 30 bin seyirci kapasiteli yeni stadyum büyük kulüplerinki ile yarışır düzeydeki modernliği ile parmak ısırtırken, yine şehir merkezine 7 kilometre mesafedeki Kocaeli Stadyumu da şehrin sembol yapıları arasında gösteriliyor. Komşu iller spordaki yeni yatırımlarla daha iyi yerlere gelirken, Düzce'de de stadyum ve mevcut tesislerdeki eksikliklerin giderilmesi noktasında gerekli ilerlemenin sağlanması bekleniyor.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (10)
dzcll 4 yıl önce
kuzey çevre yolu ne alemde.bakan yok unutuldu. şu trafıgı bır hallemedıler.
Can. D 4 yıl önce
DÜZCEMIZE YAPILACAK IS 1 ESKI SANAYI YIKILMASI LAZIM 2 SEHIR ICINDE DEPREMDE HASAR GÖRMÜS BINALAR YIKILMASILAZIM 3 ELETIRIK TELERI YERIN ALTINA ALINMASI LAZIM ALT YAPI YOK DÜZCE AKCAKOCA HENDEK SAKARYA BOLU HALK OTÖBÜSÜ HIZMET VERECEK
Can . D 4 yıl önce
BELEDIYE BASKANININ VALININ VIZYONU KÜCÜK OLDUKDAN SONRA NEYAZARSAK BOS ONLAR 15 BINKISILIK SIRADAN SITAT YAPARLAR YAPIN ÜSDÜ KAPANIR ACILIR 40 BINKISILIK TÜRKIYENIN TEK OLSUN COK AMACLI OLSUN YANINADA 5 KATLI UZUN BÜYÜK AVM YAPAN YOKi
Dursun 4 yıl önce
Stad için seçilen yer güzel,çevresi de yeni yerleşim için uygun.Düzce'nin acilen ikinci bir şehir merkezine ihtiyacı var,bunu da çakırlar mahallesinde planlı olarak uygulayabilirsiniz.
Bravvo 4 yıl önce
Başlık güzel .Kıpırdama var, ilerleme yok. 15 yıldır sürekli yanlara sallanan ama ileriye bir adım atamayan bu yönetimlere dur deyin. Artık yeter. yolsuzluğa da yoksulluğa da.
Duzceli 4 yıl önce
Bızde sadece sozde yapılıyo icraata geldimı hepsı kacacak yer arıyo bana bısey sormasınlar dıye duzce sporlu futbolculara ve sanlı duzce sporumuza yakısmıyo idman yapacak sagaları bıle yok gocebeler gıbı bı orda bı burdalar ayıptırya duxce
muhalefette uyusun düzce 4 yıl önce
düzceyi yöneten yöneticiler ne iş yapıyor akp il başkanı düzcede hangi yatırım getirmişki diger sorunları çözsün rekor oy alıp düzceyi uyutanlar düzcede muhalefet parti tebalası olupta düzce nereye gidiyor dememek düzcede olur
duzceli 4 yıl önce
Sade ce sayin ozun cabalari olmaz digerleri ne yapiyor secimde karsiligi olacak tabiki her zaman duzce bakar komsular yapar ha ha ha
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın