banner614

KİRALAMADA SONA GELİNDİ

banner619

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü sınırları dâhilinde, Düzce İl’inde Gölyaka ve Düzce Orman İşletme Müdürlükleri sorumluluk alanlarındaki Devlet Orman Alanı içinde kalan yayla alanlarındaki bina ve tesislerin kullanıcılarına kiralama işlemi bitmek üzere.

banner846
Yerel Haber 23.08.2015, 14:46
2067
KİRALAMADA SONA GELİNDİ
banner844
Düzce Orman İşletme Müdürlüğü Çaşırcık, Sırık, Kuşyuvası, yaylalarında toplam 45 adet kullanıcıya Yayla Evleri kiralama işlemi bitirildi.
Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğü Sınırları dâhilinde kalan Unluk, Pürenli, Kızık, Balıklı, Hıra, Hamamüstü, Ermenioba, Derebalık, Çakırhasan, Beygiroba, Balkaya, Kardüz yaylalarında;  “Devlet Ormanlarındaki Yayla Alanlarının Tespiti ve İdaresi Hakkındaki Yönetmelik” kapsamında bulunan toplam 440 adet bina ve tesisin 2886 sayılı Devlet İhale kanununun 51g maddesi uyarınca ilana çıkılarak kullanıcılarına 10 yıllığına kiralama işlemi yapılıyor.
Yayla evlerini kullanan vatandaşların kiralama için yoğun taleplerinin olduğunu ve bugüne kadar toplam 279 adet yayla evinin kiralama işleminin yapıldığını belirten Gölyaka Orman İşletme Müdürü Mevlüt Arslan, yayla evlerinin kiralama işlemlerinin ay sonuna kadar tamamlanacağını belirtti.
Yayla evlerinin kullanıcılarına kiralanması ile bu güne kadar kaçak olan bu binaların hem tamirat ve tadilatları yapılmak suretiyle yaylacılık kültürünün belli bir disiplin ile yürümesi sağlanacak, hem vatandaşlarca elektrik, su ve telefon bağlatılma gibi işlemlerin yasal olarak artık yapılabilir hale gelecek.Bu güne dek hem Devlet İdaresini ve hem de vatandaşı sıkıntıya sokan sosyal bir problem de böylelikle giderilmiş olacak.
Yaylalarda sınır değişikliği çalışmaları devam ediyor
Öte yandan Devlet Ormanlarında kalan Yayla alanları ile ilgili düzenlemeler sonrası, ilk tespitlerin teknik donanım hatalarından kaynaklanan sınırlardaki kaymaların giderilmesi amacıyla çalışmalara başlandı.
Orman Genel Müdürlüğünün bu tür hataların giderilmesi talimatı sonrası arazi ve büroda yapılan çalışmalar Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nizamettin Ören tarafından yerinde görüldü. Oluşturulan Komisyonun yaptığı tespitlerde yalnızca Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğümüzde tespit edilen sınır kayması problemi Makine ve İkmal Şube Müdürü Rıfat Günen ve Gölyaka Orman İşletme Müdür Yardımcısı Sefer Tüce ile arazi üzerinde olgunlaştırıldıktan sonra teklif raporu aşamasına gelindi.Bu çalışmalar sonunda Gölyaka Orman İşletme Müdürlüğünde oluşan sosyal probleminde giderileceği bildirildi.
Yorumlar (4)
VATANDAŞ 6 yıl önce
Cevap yazan; ya vatansız ya da sığınmacı.....
bu da vatandaş 6 yıl önce
kesin ormanı yayla yapın bu orman benim burası amcamın diyin, sonra milleti sokmayın benim diye.. en son devlet bedavaya tapu versin kira almasın. ne vatandaş be.... öyle dünya yok hacım
VATANDAŞ 6 yıl önce
...kira bedeli ödüyorsak bu mülk bizim değil demektir. Eğer bizim değilse; yada vatandaş değiliz yada vatansızız !!!
VATANDAŞ 6 yıl önce
Vatansızlığımızın ıspatı; bu mülk vatandaşın değilse kimin, devlet denilen yapı nedir, devlet kimdir, milletin olmayanın devletin olması kavramı yada yaklaşımı nereden çıkmaktadır !!! Eğer kullandığımız mülk için birilerine kira bedeli ödüyorsak...
14°
kapalı