banner851

banner614

KIŞ LASTIKLERI ZORUNLU...

Kış mevsiminin kapıya dayanması ile birlikte yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerine 'kış lastiği kullanımının' zorunlu olduğu açıklandı.

banner619
Yerel Haber 21.10.2013, 18:09
231
KIŞ LASTIKLERI ZORUNLU...


Kış mevsimine artık sayılı günler kala ticari araç sürücülerinin yola çıkmadan önce alması gereken tedbirlere ilişkin açıklama yapıldı. Etkili soğuklar başlamadan önce yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araç sürücülerine uyarılarda bulunan Düzce Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yavuz Yılmaz; 8 Ksım 2012 tarih ve 28461 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren araçların yüklenmesine ilişkin ölçü vce usuller ile tartı ve boyut ölçüm toleransları hakkında yönetmelik'in 6. maddesinin (i) bendine göre; yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanımlarının zorunlu olduğunu söyledi.

Zorunluluk sadece lastiklerde değil...

Ayrıca Yılmaz, kamyon, çekici, tanker ve otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin; kamyonet, minibüs ve "A" türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin tüm lastikleri ile yarı römork ve römorkların frenleme tertibatı bulunan dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin olmasının zorunlu olduğunu da belirtti.

 

Haber; C.ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)